Gmail szykuje się do zmiany wyglądu

Poczta internetowa Google już niedługo może doczekać się znacznych zmian swojego wyglądu. Interfejs zostanie odświeżony i jeszcze bardziej zbliżony do stylistyki serwisu Google+. Będzie też wzbogacony o nowe możliwości, które zwiększą jego funkcjonalność.

Gmail
W lipcu interfejs Gmaila został upodobniony stylistyką do serwisu Google+. Teraz jednak może doczekać się znacznie większych zmian. Na blogu Google Operating System pojawił się link do filmu, który wydaje się być oficjalną prezentacją nowego, ulepszonego interfejsu Gmaila.

Co prawda film został po jakimś czasie oznaczony jako prywatny na oficjalnym kanale w serwisie YouTube, ale jego kopia pojawiła się w innym miejscu. Na filmie można zobaczyć zmiany wyglądu usługi pocztowej Google. Interfejs ma teraz być bardziej przejrzysty, prostszy i intuicyjny. Ma też automatycznie dopasowywać się do różnych rozmiarów okien.

Zobacz również:

  • Miliony urządzeń z Androidem od dziś bez usług Google!
  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu
  • SpaceX w obliczu "ryzyka bankructwa"? Wyciekł e-mail Elona Muska

Nowością jest także możliwość zmiany rozmiaru czatu i innych elementów. Odświeżony Gmail pozwoli na znacznie więcej dostosowywania jego wyglądu. Funkcja Tematów umożliwi wyświetlanie różnych zdjęć i grafik w tle naszej skrzynki pocztowej.

Również funkcja wyszukiwania zostanie mocno poprawiona i pozwoli na konkretniejsze przeszukiwanie i filtrowanie otrzymanej i wysłanej poczty. Nie wiadomo jeszcze, kiedy Google oficjalnie wprowadzi nowy interfejs. Poniżej materiał filmowy, który wyciekł do sieci.