Gmail w App Store już jest! To znaczy był

Niedawno pojawiła się aplikacja Gmail dla systemu Apple iOS. Użytkownicy iPhone'ów, iPodów touch i iPadów nie mieli jednak wiele czasu na jej pobranie. Szybko została usunięta z App Store z uwagi na poważny błąd.

Gmail
Przy pierwszym otwieraniu aplikacji Gmail dla systemu iOS, użytkownicy natychmiast otrzymywali informację o błędzie powiadomień. Google bardzo szybko usunęło więc aplikację i poinformowało, że pracuje nad poprawioną wersją, która zostanie wkrótce udostępniona. Na blogu Gmaila można przeczytać, że każdy, kto już zainstalował aplikację z błędem, może nadal z niej korzystać.

Należy zauważyć, że oprócz błędów aplikacja jest także niedopracowana. Przewijanie nie jest płynne, a przyciski nie odpowiadają na dotyk dość szybko. Oprócz tego nie ma też wsparcia dla wielu skrzynek pocztowych. Być może twórcy znajdą czas na dopracowanie również tych problemów.

To już drugi przypadek usunięcia aplikacji Google z App Store w tym miesiącu. Wcześniej taki los spotkał Google Voice, które nieustannie wieszało się na iOS 5. Również Google+ dla mobilnych urządzeń Apple było pełne błędów, ale nie zostało on usunięte ze sklepu.

Poza błędami i niedopracowanie,, aplikacja Gmaila ma jednak sporo plusów. Można do nich zaliczyć powiadomienia w trybie push, możliwość dodawania wielu zdjęć do maila, a także wsparcie funkcji Priority Inbox oraz widoku rozmowy.