Gmail w końcu pozwala zapisać zdjęcia w Zdjęciach Google

Google dodało do Gmaila oczekiwaną funkcję. Klient poczty elektronicznej jest już w stanie zapisywać zdjęcia bezpośrednio w usłudze Zdjęcia Google.

Obecnie jedną z najważniejszych wiadomości w świecie nowych technologii jest koniec nielimitowanego transferu danych w usłudze Zdjęcia Google. Jeżeli korzystasz z tego rozwiązania powinieneś pośpieszyć się i przenieść jak najwięcej materiałów do 1 czerwca 2021 roku.

Gmail

Gmail

Nowe ograniczenia spowodują, że od czerwca 2021 roku zdjęcia i filmy zgromadzone w Zdjęciach Google zajmować będą Twój transfer danych. Dziś jednak nie o nich mowa.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?
  • Jak przekonwertować pliki HEIC na JPEG w macOS i Windows 10/Windows 11 [PORADNIK]

Google postanowiło w końcu zintegrować klienta poczty elektronicznej Gmail z usługą Zdjęcia Google. Wybrani użytkownicy klienta webowego informują o pojawieniu się przycisku Zapisz w Zdjęciach. Rozwiazanie to pojawiło się w osobistych kontach Google oraz u klientów korporacyjnych korzystających z Google Workspace.

Po kliknięciu w przycisk, Gmail automatycznie przesyła wszystkie zdjęcia z załącznika do usługi Zdjęcia Google.

Przycisk Zapisz w Zdjęciach

Przycisk Zapisz w Zdjęciach

Obecnie rozwiązanie to działa tylko i wyłącznie z plikami w formacie JPEG. Wkrótce powinna pojawić się kompatybilność dla innych typów plików.

Google przekazuje, że nowy przycisk pojawi się u wszystkich użytkowników w ciągu najbliższych 15 dni. Masz zatem czas, aby zapoznać się z najlepszymi alternatywami dla Zdjęć Google.

Źródło: xda-developer.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: