Gmail wprowadza funkcję cofnięcia wiadomości

Czy zdarzyło wam się kiedyś wysłać maila, a potem stwierdzić, że poszedł z rozpędu do złego adresata albo zapomnieliście coś w nim napisać? Jeśli macie Gmaila, nie będzie to już problemem dzięki opcji cofnięcia wiadomości.

Funkcja Undo Send istniała co prawda od 2009 roku, ale tylko jako eksperymentalna w Gmail Labs. Teraz została wprowadzona do "głównego nurtu" i dostępna bez konieczności grzebania w opcjach. Gdy użytkownik wyśle maila, pokazuje mu się opcja cofnięcia oraz podejrzenia wiadomości. W ustawieniach każdy może zdecydować, jaki będzie czas, w którym da się wycofać posłanego maila - może być to od 5 do 30 sekund. Trzeba więc myśleć szybko - w czasie tych sekund mail jest "przetrzymywany" przez Google i nie dociera do adresata, choć z jednym wyjątkiem.

Gmail wprowadza funkcję cofnięcia wiadomości

Opcja cofania wysłanej wiadomości

Wyjątek ten to posiadanie przez odbiorcę konta Gmail. W tym wypadku wiadomość pojawi się u niego od razu, jednak jeśli nadawca wycofa ją, zniknie ona z jego skrzynki odbiorczej. Co prawda Google nie "wynalazło koła" - funkcja odwoływania wiadomości jest już od dawna w innych programach pocztowych, jak choćby MS Outlook (opcja "Recall") - jednak jej wprowadzenie z pewnością jest użytecznym rozwiązaniem dla użytkowników.

Zobacz również:

  • To czeka i Ciebie - już niedługo zmiany we wszystkich usługach Google. Jakie?
  • Gmail: jak zmienić nazwę? [PORADA]
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [01.04.2023]