Gmail z nową skrzynką odbiorczą, Mapy ze zdjęciami firmowymi. Google poszukuje też fotografów

Firma Google poinformowała, że Gmail otrzymał nową skrzynkę odbiorczą. Ponadto wprowadziła do Polski program zdjęć firmowych oraz rozpoczęła poszukiwania kolejnych profesjonalnych fotografów.

Firma Google poinformowała na blogu o kilku interesujących nowościach w swoich usługach.

Gmail

"Otrzymujemy róznorakie maile: wiadomości od przyjaciół, powiadomienia z serwisów społecznościowych, oferty i maile promocyjne, potwierdzenia, rachunki i wiele innych. Te wszystkie maile walczą o naszą uwagę i sprawiają, że trudniej skupić się na rzeczach, które są naprawdę ważne. Czasami wydaje się, że skrzynka odbiorcza odbiera nam pełną kontrolę nad otrzymywaną pocztą." - czytamy we wpisie Google.

Lekarstwem na ten "bałagan" ma być nowa skrzynka odbiorcza Gmaila (jeżeli nie przypadnie komuś do gustu można ją wyłączyć i powrócić do poprzedniej), która w wersji desktopowej (dostępna jest także w wersji mobilnej) grupuje maile na kategorie. Dzięki temu powinien nam wystarczyć "jeden rzut oka, aby podjąć decyzję, które e-maile i kiedy przeczytać".

Proces udostępniania nowej skrzynki ma zająć kilka tygodni. Chętni na szybsze jej przetestowanie powinni w Ustawieniach wybierać opcję “Konfiguruj skrzynkę odbiorczą".

Mapy

Firma Google poinformowała również o udostępnieniu polskim przedsiębiorcom programu zdjęć firmowych pozwalającego im zaprezentować swoją firmę (za pośrednictwem Map) od środka podczas wirtualnej wycieczki. Ponadto rozpoczęła poszukiwania kolejnych Rekomendowanych Fotografów i Agencji.


Zobacz również