Gmail zadba o Twoje dane osobowe - oto nowe ustawienia prywatności

Google pozwoli na wyłączenie wszystkich nowych funkcji korzystających ze sztucznej inteligencji oraz śledzących nasze wiadomości e-mail w celu wydobycia z nich istotnych informacji. To kolejny krok w celu zapewnienia większej ochrony naszych danych osobowych.

Gmail to jedna z najpopularniejszych usług poczty elektronicznej na całym świecie. W sieci nie brakuje jednak głosów, że wyszukiwarkowy gigant monitoruje każdy nasz ruch i gromadzi setki terabajtów danych o swoich użytkownikach.

Gmail

Gmail

Po 16 latach od uruchomienia Gmaila, Google przekazuje, że poczta blokuje ponad 99,9% spamu, phishingu oraz złośliwego oprogramowania, które automatycznie trafia do folderu SPAM lub kosza. W dokumentach dotyczących poczty elektronicznej Gmail znajdziemy informacje, które wskazują, że Google zbiera informacje, aby zapewnić jeszcze lepsze doświadczenia. Oznacza to, że nasze dane osobowe są przetwarzane przez wyszukiwarkowego giganta.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?

Google w nadchodzących tygodniach doda ustawienia do Gmaila, które umożliwią użytkownikom korzystanie z nowych, inteligentnych funkcji takich, jak automatyczne filtrowanie. Będzie to dodatek do istniejącej już funkcji podpowiadania podczas pisania wiadomości - Smart Compose. Google skanuje nasze wiadomości e-mail, aby umożliwić szybsze śledzenie paczek lub dodawanie wydarzeń do kalendarza.

Na szczęście wszystkie funkcje można swobodnie włączać i wyłączać.

Gmail jest także mocno zintegrowany z innymi usługami Google takimi, jak Hangouts czy Meet. Nowe ustawienia pozwolą na wyłączenie inteligentnych funkcji w połączeniu z tymi usługami. Oznacza to, że po ich dezaktywacji Google nie będzie gromadzić naszych danych w celu wyświetlania połączeń o rachunkach, przesyłkach czy rezerwacjach w restauracjach.

Nowe ustawienia z zakresu ochrony danych osobowych pojawiają się w odpowiedzi na prośby użytkowników. Google w dalszym ciagu będzie oferować nowe funkcje, które mają ułatwić korzystanie z Gmaila i powiązanych z nim usług, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby je wyłączyć.

Zobacz, czy Twój smartfon otrzyma aktualizację do Androida 11.

Źródło: phonearena.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: