Gmail zyskuje nowy widget na iPhone'a - czy warto z niego korzystać?

Najnowsza wersja aplikacji Gmail na iOS i iPadOS wprowadza obsługę widgetów. Co oferuje nowe udogodnienie?

Aplikacja kliencka Gmaila została zaktualizowana tak, aby obsługiwać największą funkcję systemu operacyjnego iOS 14 - widgety.

Widget Gmail na iOS
Źródło: theverge.com

Widget Gmail na iOS

Źródło: theverge.com

Google wprowadziło jeden widget dla aplikacji Gmail, który oferuje wykonanie kilku prostych akcji bez konieczności uruchamiania programu.

Zobacz również:

  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari
  • Jak sprawdzić, co Google wie o Tobie?
  • iPhone 13 już dziś w świetnej promocji! Sprawdź oferty popularnych sklepów [28.07.2023]

Za pośrednictwem widgetu Gmail jesteśmy w stanie wyszukać słowa kluczowe w skrzynce pocztowej, przejść do tworzenia nowej wiadomości, sprawdzić ilość nieprzeczytanych wiadomości. Niestety nie ma możliwości podglądu skrzynki pocztowej oraz poszczególnych wiadomości. W tym celu nadal musimy otworzyć aplikację. Nie możemy również szybko podejrzeć nieprzeczytanych wiadomości.

Niestety Google nie przyłożyło się do stworzenia widgetu. Konkurencyjne aplikacje takie, jak Spark oferują znacznie bardziej zaawansowane rozwiązania.

Deweloperzy informują, że widgety nie mogą otrzymać pełnych funkcjonalności ze względu na ograniczenia systemu operacyjnego iOS 14. Apple nie zezwala bowiem na tworzenie w pełni interaktywnych widgetów. Możliwe jest jedynie odświeżanie zawartości w tle.

Dopóki Apple nie zmieni sposobu działania widgetów w systemie operacyjnym iOS nie powinniśmy zaprzątać sobie głowy widgetem aplikacji Gmail. Jego nośność informacyjna jest niewielka, a rozwiązanie zajmuje 1/3 ekranu.

Źródło: theverge.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: