Gnotime - czas pod kontrolą

Gnome Time Tracker to aplikacja, będąca połączeniem notatnika, kalendarza i listy zadań do wykonania, dzięki której możemy lepiej zorganizować swój czas pracy.

Gnotime na bieżąco śledzi i analizuje czas, jaki poświęciliśmy kolejnym zadaniom, zgrupowanym w tzw. projekty. Mogą to być zarówno zwykłe, codzienne czyności, jak np. robienie zakupów (w bazie danych aplikacji możemy zapisywać listę zakupów, częstotliwość zakupów, itp.), jak i skomplikowane projekty naukowe czy zawodowe. Przy pomocy programu możemy również notować swoje pomysły na przyszłość i rozwijać je w ramach danego projektu, śledzić błędy w pisanym przez nas programie, a nawet prowadzić coś w rodzaju pamiętnika naszej zawodowej aktywności. Na koniec gnotime może wygenerować bardzo szczegółowy raport dotyczące okresu ustalonego wcześniej przez użytkownika.

Gnotime - czas pod kontrolą

Gnome Time Tracker

Główne zalety programu to prostota obsługi i funkcjonalność. Zarówno zadania do wykonania, jak i całe projekty może dzielić na kategorie i podkategorie, sortować je ze względy na priorytet, każde zadanie opatrzyć szczegółowym opisem. Do tego wszystkiego mamy niezwykle dokładny zegar, reagujący na ruchy myszki bądź działanie klawiatury (odliczanie zostaje zatrzymane w momencie, kiedy faktycznie nie wykonujemy żadnej pracy), który pozwoli nam na analizę czasu pracy z podziałem na dni, tygodnie, miesiące lub lata. Oczywiście, każdy z tych raportów użytkownik może dowolnie skonfigurować i wybrać jedynie potrzebne mu opcje. Raporty generowane są w formacie html, tak więc nie ma również problemu z tym, by gotowe zestawienia od razu umieścić, np. na firmowej stronie internetowej czy intranetowej.

W najnowszej wersji - 2.1.9 - zlikwidowano większość dotychczasowych błędów, w tym najważniejsze, związane z obsługą programu za pomocą klawiatury (np. nie pojawiają się już błędy po użyciu skrótu (ctrl-x), poprawiono również porządkowanie danych w komunach "wczoraj/dzisiaj". Dodano także kilka nowych funkcji: użytkownik może sam ustalić dzień, od którego rozpoczyna się tydzień pracy, konfigurowalna jest również zakładka "koniec dnia" (dotychczas standardowo była to północ). program można zaistalować na komputerach pracujących pod kontrolą systemów Unix, Linux oraz Mac OS X.

Więcej informacji:

http://gttr.sourceforge.net