Go wprowadza HERO8 Black i Max oraz akcesoria modułowe

Firma GoPro ogłosiła dziś nowe kamery HERO8 Black i Max oraz akcesoria modułowe, które mają zmieniać sposób myślenia o takich urządzeniach.


Kamera HERO8 Black

Kamera HERO8 Black oferuje nowy standard stabilizacji obrazu HyperSmooth 2.0 – znacznie lepszy od technologii HyperSmooth 1.0. Technologia w wersji 2.0 działa przy każdej rozdzielczości i liczbie klatek, ma nowy tryb Boost, a w aplikacji dostępna jest także funkcja poziomowania. Nowa funkcja TimeWarp 2.0 umożliwia automatyczną regulację prędkości nagrywania i dotykowe sterowanie „rampingiem”. HERO8 Black wyposażono w cztery obiektywy cyfrowe ułatwiające wybór kadru, dźwięk z ulepszonym systemem redukcji szumu wiatru, niestandardowymi profilami ustawień trybu oraz lżejszą konstrukcję bez ramki, wyposażoną w składane słupki montażowe.

Akcesoria modułowe

Media Mod (ok. 349 PLN), Display Mod (ok. 349 PLN) i Light Mod (229 PLN) to akcesoria modułowe, dzięki którym kamera HERO8 Black może zyskać profesjonalną jakość dźwięku, przedni ekran i zaawansowane oświetlenie. Użytkownicy chcący skorzystać z dodatkowych funkcji, mogą za pomocą akcesoriów modułowych przekształcić kamerę HERO8 Black w kombajn produkcyjny.

  • Media Mod: pozwala uzyskać dźwięk wysokiej jakości dzięki wbudowanemu mikrofonowi kierunkowemu. Wyposażono go w dwa mocowania typu zimna stopka umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów, a do tego złącze USB typu C, złącze HDMI i oraz wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego.
  • Display Mod: jest to składany wyświetlacz przedni lub tylny o przekątnej 1,90 cala, przymocowany do górnej części modułu multimedialnego. Rozmiar ekranu nadaje się idealnie do kadrowania treści na vloga. Można go łatwo złożyć, gdy nie jest używany.
  • Light Mod: moduł wodoszczelny do 10 metrów, służący do noszenia lub montażu na sprzęcie, to najbardziej uniwersalne źródło światła (cena: 49,99 USD). Dodatek Light Mod rozjaśni każdą scenę, niezależnie od tego, czy jest zamontowany na dodatku Media Mod, czy jest przymocowany do uchwytu GoPro. Wyposażono go w dyfuzor, który zmiękcza światło podczas filmowania kamerą HERO8 Black.

GoPro Max

GoPro Max to niezwykle wszechstronna kamera GoPro z dwoma obiektywami – można ją porównać do trzech kamer w jednej. Kamery Max można używać w roli wodoszczelnej jednoobiektywowej kamery HERO o maksymalnej stabilności, kamery 360° z dwoma obiektywami lub nowoczesnej kamery do vlogowania z wbudowanym wyświetlaczem z przodu i mikrofonem kierunkowym o wysokiej jakości dźwięku. Bez względu na to, jak z niej korzystasz, kamera Max zapewnia spektakularną stabilizację obrazu dzięki technologii Max HyperSmooth. Kamera Max ma także cztery obiektywy cyfrowe, w tym nowy, wyjątkowo szeroki Max SuperView, który daje najszersze pole widzenia w historii urządzeń GoPro. Kolejną nowością jest łączenie obrazów wewnątrz kamery w filmy i zdjęcia sferyczne, a także opartą na kluczowych klatkach edycję materiałów 360°w aplikacji GoPro.