GoClever Chronos Eco: interesujący poznański smartwatch za śmieszne pieniądze

Poznańska firma GoClever rozpoczęła sprzedaż interesującego smartwatcha - modelu Chronos Eco. Obecnie urządzenie to można kupić za 169 zł.

Gdy na rynku zaczęły pojawiać się smartfony, tylko nieliczni mogli sobie na nie pozwolić. Z czasem to się zmieniło. Czołowi producenci zaczęli bowiem udostępniać tanie modele, a przede wszystkim do akcji wkroczyły chińskie firmy (a także polskie, które korzystają z fabryk zlokalizowanych w Chinach), których urządzenia obecnie są naprawdę bardzo przyzwoite niekiedy nawet pozostawiając w tyle pod niektórymi względami flagowe smartfony firm takich jak Samsung, czy Apple.

Podobnie sprawa wygląda w przypadku smartwatchy czołowych firm (na początku przyszłego roku dołączy do nich Apple iWatch), które już doczekały się taniej konkurencji. Przykładem takiego urządzenia jest smartwatch poznańskiej firmy GoClever Chronos Eco, którego podstawowe cechy przedstawiają się następująco:

- 1,26-calowy ekran Sharp Memory LCD o rozdzielczości 144 x 168 pikseli (powinien być czytelny nawet w silnym słońcu; został zabezpieczony szkłem ochronnym)

Zobacz również:

  • Apple Watch Series 7 - wszystko co wiemy tuż po premierze [20.09.2021]

- wymiary: 4,5 x 3,5 x 1,1 cm

- waga: 36 g

- powiadomienia ze smartfona (m.in. informacje o połączeniach, nowych SMS-ach, e-mailach)

- możliwość sterowania odtwarzaniem muzyki ze smartfona

- możliwość sterowania cyfrowym aparatem smartfona

- osobisty asystent treningowy (zliczanie pokonanego dystansu, kroków i spalonych kalorii; monitorowanie snu)

- wodoszczelność (można pływać na głębokości do 3 metrów)

GoClever Chronos Eco komunikuje się ze smartfonem (Android 4.3 i nowszy, iOS) za pomocą technologii Bluetooth 4.0 przy wykorzystaniu aplikacji GOCLEVER CHRONOS ECO. W porównaniu do produktów czołowych firm ma jedną podstawową zaletę: jego akumulator (zastosowano magnetyczne złącze ładowania) o pojemności 110 mAh pozwalać ma bowiem na 3 tygodnie standardowego użytkowania, lub miesiąc czuwania.

Na koniec warto dodać, że wyświetlacz nie jest dotykowy, zaś do obsługi wykorzystujemy fizyczne przyciski.

Co do wyglądu oceńcie sami. Mi GoClever Chronos Eco dosyć się podoba.

GoClever Chronos Eco: interesujący poznański smartwatch za śmieszne pieniądze

GOCLEVER CHRONOS ECO

Cena

Najważniejszym elementem propozycji poznańskiej firmy jest oczywiście cena. Urządzenie premierowo pojawiło się w Kauflandzie w promocyjnej cenie 169 zł (zainteresowani powinni się spieszyć, gdyż obowiązuje ona jedynie do wyprzedania pierwszej partii). Normalnie trzeba będzie za nie zapłacić 219 zł.