GoClever Orion 785, czyli całkiem niezły nowy polski tablet w cenie 499 złotych

Polska firma GoClever znana jest głównie ze sprzedaży urządzeń elektronicznych w naprawdę atrakcyjnych cenach. Do oferty dołączył dziś kolejny tablet o nazwie GoClever Orion 785. Urządzenie ma zadowalające parametry i oferowane jest w naprawdę przystępnej cenie 499 złotych.

Orion 785 to nowy tablet w ofercie polskiej firmy GoClever. Cechuje się on bardzo małą grubością 7,15 mm, aluminiową ramką oraz wyświetlaczem LCD IPS o przekątnej 7,85 cala, rozdzielczości 1024x768 pikseli i proporcjach ekranu 4:3. Tym samym wyświetlacz ma dokładnie takie same wymiary i parametry, jak iPad Mini od Apple w wersji bez Retiny. Urządzenie napędza procesor Allwinner A31s z czterema rdzeniami Cortex A7 wspomagany przez układ graficzny PowerVR SGX544MP2 oraz 1 GB pamięci operacyjnej RAM.

Co prawda GoClever Orion 785 obsługuje połączenia Wi-Fi oraz Bluetooth, ale nie posiada modułu 3G i slotu na kartę SIM. Przy cenie ustalonej na poziomie 499 złotych trudno jednak oczekiwać cudów. Modelem w ofercie o podobnych parametrach i możliwością używania internetu komórkowego jest bardzo udany Aries 785, który dziś można zakupić za mniej niż 700 złotych. Osoby szukające tańszego rozwiązania lub niekorzystające z mobilnego internetu powinny się zainteresować jednak właśnie nowym Orionem.

Zobacz również:

  • Najciekawsze nadchodzące smartfony 2021 roku [Kalendarium Premier; AKTUALIZACJA 28.10.2021]
GoClever Orion 785, czyli całkiem niezły nowy polski tablet w cenie 499 złotych

W dniu premiery nowy tablet GoClever Orion 785 będzie pracował pod kontrolą 4.2 Jelly Bean, ale producent obiecał aktualizację do najnowszej odsłony 4.4 KitKat w najbliższym czasie. Pięciogodzinny czas pracy ma zapewnić wedle producenta akumulator o pojemności 3800 mAh. Na aplikacje dane użytkownika przeznaczone zostało 8 GB przestrzeni, którą można dodatkowo rozszerzyć za pomocą slotu na karty microSD. Miłym dodatkiem do portu microUSB jest wyjście microHDMI.

Tablet będzie dostępny będzie w sprzedaży w sieciach sprzedaży Komputronik, X-Kom oraz w sklepie tanio.net w cenie 499 złotych.