GoblinX 2.5 w wydaniu Mini

Pojawiła się edycja "mini" systemu GoblinX 2.5. Zoptymalizowane wydanie dystrybucji posiada jedynie niezbędne komponenty, które są potrzebne do pracy w trybie LiveCD.

GoblinX

GoblinX

GoblinX 2.5 (ochrzczony nazwą "Goblins Attack at Halloween") to dystrybucja Linux w postaci LiveCD, bazująca na znanym systemie Slackware 12. W przeciwieństwie do większości podobnych temu projektów, twórcy nie okazali chęci umieszczenia w swoim produkcie jak największej liczby różnorakiego oprogramowania. Oczywiście do dyspozycji jest kilka najpopularniejszych aplikacji użytkowych, lecz są to programy wręcz niezbędne w każdym systemie operacyjnym. Co ciekawe, w GoblinX zawarto narzędzia, które mogą pomóc w zmianie zestawienia zainstalowanych komponentów systemu LiveCD. Użytkownik może dzięki temu stworzyć swoją własną modyfikację dystrybucji.

Edycja "mini" GoblinX 2.5 wykorzystuje środowisko graficzne XFCE oraz aplikacje bazujące na GTK/GTK2. Od ostatniego wydania release candidate zaktualizowano dużą część komponentów dystrybucji. Naprawiono błędy w narzędziach su (sudo/su). Pojawiła się również nowa funkcja Xbindkeys, dzięki której można skonfigurować część rzadko wykorzystywanych klawiszy.

Pobierz plik

Więcej informacji można uzyskać na stronie projektu.


Zobacz również