Goclever Insignia 1010 Business wchodzi do sprzedaży

Nowy tablet Goclever Insignia 1010 Business wchodzi dzisiaj do sprzedaży. To budżetowe urządzenie pracujące pod kontrolą pełnej wersji systemu Windows 8.1 jest w stanie zastąpić klasycznego laptopa.

Ze względu na zmianę polityki Microsoftu w udostępnianiu partnerom licencji na Windows 8.1 na rynku pojawia się coraz więcej tanich tabletów pracujących pod kontrolą desktopowego systemu giganta z Redmond. Jednym z takich urządzeń jest nowy Goclever Insignia 1010 Business, który producent wyposażył w dodatkową klawiaturę w formie etui.

Goclever Insignia 1010 Business wchodzi do sprzedaży

Nowy Goclever Insignia 1010 Business to 10-calowy tablet (rozdzielczość 1280 na 800 pikseli) z procesorem Intel Atom Z3740D pracujacym w trybie Turbo Boost z częstotliwością 1,83 GHz. Procesor wspomagany jest przez układ graficzny Intel HD Graphics oraz 2 GB pamięci RAM. Na system i dane użytkownika przeznaczone zostało 32 GB pamięci Flash z możliwością rozbudowy o dodatkową kartę microSD o pojemności do 64 GB.

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]

Urządzenie wyposażono w baterię i pojemności 8000 mAh co ma przełożyć się na 6 godzin pracy z dała od gniazdka. Oprócz tego na pokładzie znalazł się moduł Wi-Fi i Bluetooth 4.0. Połączenie z siecią komórkową można wykorzystać po zakupie dodatkowego modemu.

W przypadku tabletu Goclever Insignia 1010 dopisek Business w nazwie nie pojawił się przypadkiem. Producent wzbogacił urządzenie o licencję na pakiet Microsoft Office 2013, który w połączeniu z klawiaturą w formie etui pozwala wykorzystać tablet do pracy w podobny sposób, jak w przypadku klasycznego laptopa.

Nowy tablet Goclever Insignia 1010 Business z klawiaturą w formie etui. systemem Windows 8.1 i pakietem Office wyceniony został na 999 złotych. Urządzenie trafia dziś do sprzedaży w sieci sklepów X-Kom.