Goclever Insignia 785 Pro, czyli nowy polski tablet z procesorem Intel Atom

Goclever nie zwalnia tempa i wprowadza do oferty kolejny tablet z systemem Google Android. Nowy model o nazwie Insignia 785 PRO wyróżnia się na tle innych produktów w ofercie polskiej firmy zastosowaniem układu Intel Atom zamiast klasycznego procesora ARM. Atutem tego tabletu jest też bardzo niska waga kompaktowe wymiary oraz atrakcyjna cena.

Do oferty polskiej firmy Goclever dołączył tablet nazwany Insignia 785 Pro. To urządzenie z ekranem o przekątnej 7,85 cala i rozdzielczości 1024 na 768 pikseli. Użyty panel to LCD IPS o proporcjach 4:3, który zapewnia bardzo dobre odwzorowanie kolorów i kąty widzenia. Nowy tablet sprzedawany będzie równocześnie z wydanymi wcześniej modelami Goclever Orion 785 oraz Aries 785, w których znajdują się ekrany o dokładnie tych samych parametrach.

Goclever Insignia 785 Pro, czyli nowy polski tablet z procesorem Intel Atom

W odróżnieniu od starszych tabletów z układami ARM Goclevera Insignia 785 napędzać będzie dwurdzeniowy procesor Intela. Wykorzystana jednostka to Atom Z2580 o taktowaniu zegara 2 GHz korzystająca z technologii Hyper-Threading. Specyfikację tabletu dopełnia układ graficzny PowerVR SGX544, 1 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane użytkownika (z możliwością rozszerzenia za pomocą kart microSD).

Zobacz również:

  • Lista niebezpiecznych aplikacji na Android. Tych aplikacji nie instaluj! [15.10.2021]

Goclever Insignia 785 Pro to urządzenie o bardzo niskiej wadze wynoszącej 310 gram. Jest przy tym bardzo smukły ze względu na wąską ramkę dookoła ekranu i grubość wynoszącą zaledwie 7,2 mm. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean i dostępne jest w sprzedaży w sieci sklepów X-KOM w cenie 649 zł.