Goclever Quantum 350 i 400, czyli smartfony w jeszcze lepszej cenie

Polska firma Goclever wprowadza do sprzedaży dwa nowe modele smartfonów. Cechować je będzie wyjątkowo niska cena i możliwość personalizację poprzez zmianę koloru obudowy.

Goclever Quantum 4 był pierwszym bardzo tanim telefonem w ofercie polskiej firmy. Cena 399 złotych, a w promocji nawet 299 złotych za smartfon z Androidem o wydajności pozwalającej na wykonywanie prostych czynności okazał się sprzedażowym hitem sprzedażowym i producent postanowił pójść za ciosem. Teraz do oferty wchodzą dwa zupełnie nowe modele.

Pierwszym z nowym telefonów jest Goclever Quantum 350. Będzie on jeszcze tańszy niż pierwszy budżetowy smartfon w ofercie firmy. Podstawowy zestaw sprzedażowy wyceniono na zaledwie 219 złotych, a wersja wyposażona w kolorowe dodatki, takie jak wymienne obudowy to koszt 249 złotych.

Kolejną nowością w portfolio produktowym polskiego producenta jest Goclever Quantum 400. Smartfon ten jest bezpośrednim następcą udanego modelu Quantum 4 w równie niskiej cenie. Za smartfon klientom przyjdzie zapłacić 299 złotych w podstawowej wersji, a w cenie 329 złotych otrzymają oni też kolorowe dodatki, podobnie jak w przypadku tańszego modelu.

Jeśli chodzi o specyfikację, to nie ma co spodziewać się cudów. W przypadku tańszego modelu Goclever Quantum 350 producent zdecydował się na 3,5 calowy ekran o rozdzielczości 480 na 320 pikseli i dwurdzeniowy procesor 1 GHz. Wspomagać go będzie 256 MB pamięci RAM i 2 GB przestrzeni na system, aplikacje i dane.

Droższy Goclever Quantum 400 cechować się będzie czterocalowym ekranem IPS o rozdzielczości 800 na 480 pikseli, czterordzeniowym procesorem 1,2 GHz, 512 MB pamięci RAM i 4 GB pamięci wewnętrznej. W obu telefonach na pokładzie znajdą się sloty na dwie karty SIM, wejście na karty microSD, aparaty 3-mpix i 0,3 mpix i Android w wersji 4.2 Jelly Bean. Sprzedaż obu modeli rozpocznie się już w poniedziałek.