Goclever prezentuje smartwatch i tablet z Windows 8.1 za mniej niż tysiąc złotych

Polska firma Goclever wprowadza do sprzedaży kolejne urządzenia. Najciekawsze z nich to kosztujący mniej niż tysiąc złotych tablet z klawiaturą i pełną wersją systemu Windows 8.1 oraz inteligentny zegarek.

Goclever zaprezentował wczoraj kilka nowych urządzeń. Jednym z nich jest zupełnie nowy tablet Insignia 1010. Wyposażony on został w doczepianą klawiaturę, a dzięki zainstalowanemu na nim systemowi Windows 8.1 i wgranemu pełnemu pakietowi Office można korzystać z niego też jak z klasycznego laptopa. Całość kosztuje przy tym naprawdę niewiele, bo zaledwie 999 złotych.

Tablet Goclever Insignia 1010 ma ekran o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczość 1280 na 800 pikseli. Jego sercem jest czterordzeniowy procesor Intel Bay Trail wspierany przez 2 GB pamięci operacyjnej. Na pokładzie znalazły się moduły łączności Wi-Fi 801.11 b/g/n oraz Bluetooth, a jego druga wersja ma wspierać także łączność 3G i lokalizację GPS. Sprzęt wyposażony został w 32 GB pamięci i slot na kartę microSD.

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że oferta Goclever wcale nie musi być taka atrakcyjna, jak się na pierwszy rzut oka wydaje. Wczoraj pisaliśmy od tablecie Modecom FreeTab 1020 IPS IC, który “na papierze” ma parametry identyczne, jak Goclever Insignia 1010, ale jest o 100 złotych tańszy.

Goclever prezentuje smartwatch i tablet z Windows 8.1 za mniej niż tysiąc złotych

Znacznie ciekawiej prezentuje się za to inne urządzenie Goclever, jakim jest nowy zegarek typu smartwatch o nazwie Chronos. Będzie miał on klasyczą, okrągłą tarczę. Przypomina dzięki temu do złudzenia zwykły wodoodporny zegarek. W porównaniu do produktów takich jak Samsung Gear i Sony SmartWatch 2 nie będzie on miał miliona różnych funkcji, ale w zamian za to ma działać nawet pół roku na jednym ładowaniu.

Goclever Chronos nie będzie wprawdzie pozwalał na odczytywanie SMS-ów i robienie zdjęć, ale będzie wyświetlał proste informacje np. o nieodebranym połączeniu lub otrzymanej wiadomości. Do zarządzania zegarkiem udostępniona zostanie specjalna aplikacja. Łączyć ma się z telefonem za pomocą interfejsu Bluetooth 4.0, a cena gadżetu ma wynosić dokładnie 199 złotych. Będzie kosztował znacznie mniej, niźli produkty konkurencji.