God of War: Ragnarok na PC - premiera, cena, różnice. Sprawdź, co już wiemy

Premiera gry God of War: Ragnarok na PlayStation 5 i PS4 już za nami. Co jednak z wersją na PC? Kiedy możemy się jej spodziewać? Co wiemy o God of War: Ragnarok na PC? Sprawdźcie.


Seria God of War od początku swojego istnienia związana jest z konsolami PlayStation. Tradycję tę przerwał pierwszy nordycki God of War, który ukazał się na PC w styczniu bieżącego roku. Czy najnowsza odsłona cyklu - God of War: Ragnarok, również na szansę trafić na komputery, a jeśli tak, to kiedy możemy liczyć na jej premierę? Sprawdźmy.

Czy God of War: Ragnarok pojawi się na PC?

Sony w ostatnich miesiącach i latach przekazało jasny sygnał, że nie zamierza już ograniczać się do własnych platform, czyli konsol PlayStation. Dzięki temu na PC trafiły m.in. takie produkcje jak: Horizon Zero Dawn, Days Gone, Spider-Man czy God of War (2018). Włodarze japońskiego producenta nie ukrywają, że w kolejnych latach chcą, aby również gry tworzone z myślą o PlayStation 5 trafiały na komputery. Dotyczy to oczywiście również God of War: Ragnarok. Właściwe pytanie brzmi zatem - kiedy, a nie czy w ogóle nowy God of War zadebiutuje na PC.

Zobacz również:

god of war ragnarok

God of War: Ragnarok może trafić na PC już pod koniec 2024 roku (fot. Sony)

God of War: Ragnarok PC - kiedy premiera?

Premiera God of War: Ragnarok na PS5 i PS4 odbędzie się już 9 listopada. Tego dnia nie zadebiutuje jednak wersja na PC, na tą będziemy musieli poczekać, jak długo? Włodarze Sony już wcześniej zapowiadali, że nie chcą, aby gry na wyłączność konsol PlayStation trafiały na inne platformy w rok od ich debiutu. Premiera Ragnarok na PC w 2023 roku zatem odpada. Nadzieję w serca graczy może wlać jednak niedawna premiera gry Sackboy: A Big Adventure na PC. Oryginalnie tytuł ten ukazał się na wyłączność PlayStation 12 listopada 2020 roku. Po niespełna dwóch latach - w październiku 2022, zadebiutował również na PC. Podobny los spotka niebawem grę Spider-Man: Miles Morales, która już 18 listopada trafi na komputery osobiste.

Śmiało możemy zatem założyć, że obecnie włodarze Sony celują wokoło dwa lata przerwy pomiędzy wydaniem gry na PlayStation i PC. Idąc dalej tym tropem, możemy się spodziewać, że premiera God of War: Ragnarok odbędzie się na PC w ostatnim kwartale 2024 roku.

God of War: Ragnarok - czego możemy oczekiwać na PC?

Znając dotychczasowych praktyki studia Sony Santa Monica, możemy śmiało założyć, że do God of War: Ragnarok nie trafi żadne DLC. Wersja PC-towa nie będzie zatem jednocześnie "kompletnym wydaniem". Zamiast tego możemy liczyć na szereg usprawnień i ulepszeń pod względem graficznym. Już God of War z 2018 roku w wersji na komputery pokazał, że topowe PC-ty potrafią "upiększyć" niemal każdą, nawet najlepszą pod względem oprawy graficznej produkcję. Nie inaczej będzie zapewne w przypadku God of War: Ragnarok.

god of war ragnarok

God of War: Ragnarok na PlayStation 5 wygląda rewelacyjnie, ale na PC będzie wyglądać jeszcze lepiej (fot. Sony)

God of War: Ragnarok - cena na PC

Bądźmy szczerzy - w przypadku Sony nie mamy co liczyć na żadne ulgi. Oznacza to, że już teraz możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że za wersję PC God of War: Ragnarok przyjdzie nam zapłacić w dniu premiery około 300 - 320 złotych, czyli dokładnie tyle, ile obecnie muszą wydać gracze konsolowi.

God of War: Ragnarok najlepiej sprzedającą się odsłoną serii. Wersja na PC kwestią czasu?

Choć na oficjalne wyniki sprzedaży God of War: Ragnarok musimy jeszcze poczekać, to jak donosi serwis GamesIndustry - sprzedaż fizyczna w pierwszym dniu gry była większa niż sprzedaż w całym tygodniu od premiery każdej poprzedniej odsłony serii (na bazie danych firmy GfK). Oznacz to tym samym, że Ragnarok jest najszybciej sprzedającą się odsłoną cyklu. Co to oznacza dla nas - graczy? Przede wszystkim śmiało możemy założyć, że w głowach deweloperów z Sony Santa Monica widnieje już wizja kolejnej części gry. Zanim to jednak nastąpi, Sony będzie chciało jeszcze mocniej poprawić sprzedaż gry poprzez wydanie jej na PC. W tym wypadku sukces japońskiego producenta można śmiało odbierać jako sukces graczy PC-towych, którzy mogą już zacierać ręce i szykować się na premierę gry na PC w przyszłości.

PlayStation 5 traci kolejne tytuły na wyłączność, pora na God of War: Ragnarok

Podczas wydarzenia The Game Awards 2022, Sony ujawniło kilka ciekawych informacji. Najbardziej interesujące wydają się jednak zapowiedzi gier Returnal i The Last of Us Part 1 na PC. W przypadku remake'u The Last of Us nie ma większego zaskoczenia, bowiem już wcześniej Sony ujawniło, że gra trafi również na komputery. Ostatecznie w odświeżoną, postapokaliptyczną przygodę zagramy już 3 marca 2023 roku. Returnal to jednak już spora niespodzianka. Do tej pory nikt nie wspominał o możliwych przeniesieniu gry na PC. Choć nie poznaliśmy dokładnej daty premiery nowej wersji gry, to Sony obiecało, że Returnal na PC trafi niebawem.

Warto tu przypomnieć, że Returnal oryginalnie zadebiutowało na PS5 w kwietniu 2021 roku, oznacza to, że od premiery gry na konsoli do debiutu na PC miną około dwa lata. Jest to zatem kolejna poszlaka do wytypowania debiutu God of War: Ragnarok na PC. Biorąc pod uwagę także inne premiery gier Sony na PC, coraz śmielej możemy założyć, że najnowsze przygody Kratosa i Atreusa trafią do graczy PC-towych pod koniec 2024 roku.

Returnal to jedna z najgorszych premier Sony na PC. Co z kolejnymi grami producenta?

Niestety nie mamy najlepszych wieści dla osób wyczekujących kolejnych hitów z PlayStation 5 na PC. Premiera Returnal na PC już za nami. Jak możecie przeczytać w naszej recenzji - nie jest źle. Jednak Sony może mieć powody do zmartwienia, bowiem najnowszy port z PlayStation na PC - mówiąc delikatnie - rozczarował. W szczytowym momencie na platformie Steam Returnal przyciągnął 6691 graczy i jest to drugi najgorszy wynik w historii gier PlayStation na PC. Gorszy rezultat "udało się" osiągnąć jedynie Sackboy: A Big Adventure, którzy przyciągnął w jednym momencie maksymalnie 610 osób. Co więcej, gdyby zebrać 4 ostatnie premiery gier PlayStation na PC (Uncharted: Legacy of Thieves Collection, Marvel's Spider-Man: Miles Morales, Sackboy: A Big Adventure i Returnal) to mielibyśmy zestawienie najgorszych gier od Sony. Ten fakt z pewnością musi martwić japońskiego producenta. Na szczęście, najpopularniejszym tytułem pozostaje port Pierwszego God of War z sagi nordyckiej, który w szczytowym momencie przyciągnął uwagę ponad 73-tysięcy graczy. Jak prezentują się wyniki wszystkich gier Sony na PC, możecie zobaczyć poniżej.

  • God of War — 73529 graczy w szczytowym momencie na Steam
  • Marvel's Spider-Man Remastered — 66436
  • Horizon Zero Dawn — 56557
  • Days Gone — 27450
  • Marvel's Spider-Man: Miles Morales — 13539
  • Uncharted: Legacy of Thieves Collection — 10851
  • Returnal — 6691
  • Sackboy: A Big Adventure — 610

Sony z pewnością nie może być zadowolone z ostatnich wyników swoich gier na PC. Czy zatem maleją szanse na God of War: Ragnarok na PC? Niestety tak, japońskie producent nigdy nie potwierdził, że wszystkie gry na wyłączność konsol będą trafiać na PC. Wiele zatem zależy od wyników poszczególnych produkcji, a te jak widzimy, są mizerne. Pozostaje nam jednak nadzieja, że Sony dostrzega również, iż gracze PC-towi cenią sobie największe marki producenta jak Spider-Man, Horizon czy właśnie God of War i na tych portach w przyszłości się skupi.

Zobacz również:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: