Godfather - pierwsze szczegóły!

Firma Electronic Arts zdradza pierwsze szczegóły na temat spodziewanej pod koniec tego roku adaptacji najsłynniejszego filmu mafijnego w dziejach światowej kinematografii. Wiadomo już m.in., że niektórym postaciom w grze swych głosów użyczą gwiazdy oryginalnego filmu - James Caan, Robert Duvall i Marlon Brando.

"Godfather" trafi do sklepów prawdopodobnie pod koniec 2005 roku w wersjach na PlayStation 2, Xbox, PSP oraz PC. Gra zainspirowana klasycznym już filmem z 1972 roku, będzie oferować zupełnie nową, niezwiązaną bezpośrednio z filmem fabułę z udziałem postaci występujących w filmie.

Akcja gry osadzona zostanie w Nowym Jorku w latach 1945 - 1954. Grę rozpoczniemy od stworzenia postaci, młodego, ubogiego rzezimieszka, który marzy o karierze w szeregach mafii. Aby zdobyć uznanie i możliwość wstąpienia w szeregi rodziny Corleone, będzie on musiał wykazać się w przestępczym światku wykonując drobne gangsterskie zadania. Po zdobyciu odpowiedniego prestiżu, młody bandyta zostanie przyjęty do rodziny, w której będzie pracował wraz z postaciami znanymi z kart ksiązki Mario Puzo i filmu. Podczas rozgrywki gracze spotkają się m.in. z Sonnym Corleone, któremu głosu użyczył James Caan i Tomem Hagenem, w roli którego usłyszymy gwiazdę filmu Roberta Duvalla. W grze nie mogło zabraknąć również samego capo di tutti capi - Dona Vito Corleone w roli, którego usłyszymy Marlona Brando. Głos, nieżyjącego już aktora nagrano tuż przed jego śmiercią.

Gra będzie oferować nieliniową fabułę w stylu GTA, dzięki czemu każdą z misji gracz będzie mógł wykonać na kilka odmiennych sposobów - przy użyciu przemocy lub np. negocjacji. Co ciekawe, każdy wybór dokonany przez gracza będzie miał poważny wpływ na jego dalsze poczynania w grze. Zadania w poszczególnych misjach w grze będą obejmować szeroki wachlarz zbrodniczych czynności. W trakcie rozgrywki będziemy m.in. rabować banki, uczestniczyć w strzelaninach samochodowych, wymuszać haracze czy zabijać na zlecenie.

Gra tworzona przez należące do EA Redwood Shores studio będzie przeznaczona wyłącznie dla dorosłych graczy. Pierwsza prezentacja gry odbędzie się 10 lutego w Nowym Jorku w dzielnicy zwanej Małą Italią.


Zobacz również