Godzina dziennie z Facebook marketingiem

Godzina dziennie z Facebook marketingiem to poradnik, który ma za zadanie pomóc czytelnikowi w czerpaniu biznesowych korzyści z obecności na największym serwisie społecznościowym świata. Książka ta odpowie na pytanie jak korzystać z funkcji Facebook Connect, w jaki sposób zintegrować ze swoją stroną ramki fanów czy też jak zaplanować kampanię marketingową.

  • Tytuł: Godzina dziennie z Facebook marketingiem
  • Autor: Chris Treadaway, Mari Smith
  • Wydawnictwo: Helion S.A.
  • ISBN: 978-83-246-2873-5
  • Rok wydania: 2010
  • Ilość stron: 320
  • Oprawa: miękka
  • Cena: 69,00 zł

Plusy:

- dokładnie przedstawiony plan działania

- duża ilość przykładów

- dobrze uporządkowanie informacje

Minusy:

- brak

"Godzina dziennie z Facebook marketingiem" rozpoczyna się od obszernego wprowadzenia, które umożliwia czytelnikowi zorientowanie się w podstawowych terminach dotyczących serwisów społecznościowych (opisane zostały takie pojęcia jak np. marketing wirusowy). Autorzy tej publikacji poświęcają też sporo miejsca na omówienie historii marketingu internetowego, dzięki czemu czytelnik ma możliwość zorientowania się w wielu byłych i obecnych trendach.

"Godzina dziennie z Facebook marketingiem" w głównej mierze składa się jednak z niezwykle dokładnego omówienia przykładowej kampanii jaką może przeprowadzić osoba odpowiedzialna za marketing w firmie. Poszczególne tematy przedstawione są w postaci nietypowego dziennika, w którym zadania rozplanowane są dzień po dniu - wraz z dokładnym opisem i wyjaśnieniem wielu ewentualnych wątpliwości.

W poradniku "Godzina dziennie z Facebook marketingiem" czytelnik może więc znaleźć informacje dotyczące przygotowania szczegółowego planu działania, projektowania kampanii reklamowych czy też tworzenia aplikacji dzięki którym możliwe jest skuteczniejsze promowanie własnych produktów czy marek. Autorzy dość dużo miejsca poświęcili także opisowi działania funkcji Facebook Connect, wielu widgetów czy ramek fanów. Poradnik ten zawiera również opis narzędzi pomocnych przy prowadzeniu statystyk, a więc np. mierzeniu popularności stron fanowskich.

"Godzina dziennie z Facebook marketingiem" stanowi solidną podstawę do rozpoczęcia swojej biznesowej przygody z Facebookiem. Oczywiście warto podkreślić, że publikacja ta stanowi jedynie zbiór cennych rad i wskazówek, które pomogą zaplanować profesjonalną kampanię marketingową. To jednak od pomysłu i kreatywności czytelnika zależeć będzie skuteczność podejmowanych działań. Z pewnością pomocne okażą się szczegółowe i jasne opisy problemów i ich rozwiązań czy też spora ilość praktycznych przykładów zaczerpniętych z całego świata.