Gogle AR rodem z Heavy Rain pomogą policjantom dokonać analizy miejsca zbrodni

Rozszerzona rzeczywistość może mieć różne zastosowania - np. może zostać wykorzystana do wykrywania przestępstw. Stało się tak już w innowacyjnej grze kryminalnej Heavy Rain, a za chwilę stanie się też tak w rzeczywistym świecie.

Heavy Rain

Naukowcy z Delft University of Technology w Holandii opracowali gogle dla policji wykorzystujące rzeczywistość rozszerzoną (tzw. augmented reality) - mają być one wykorzystywane do analizy miejsca zbrodni. Gogle AR mają wbudowane z przodu dwie kamery z 3D dostarczające obraz i dźwięk do plecaka z laptopem. Naukowcy najpierw jednak chcą wypróbować swoje gogle AR w holenderskiej policji.

Google AR - niezbędnik policyjnego detektywa?

Policyjni detektywi będą mogli manipulować na żywo cyfrowym obrazem, używając specjalnych rękawic. W lewej dłoni detektyw będzie miał dostęp do menu i narzędzi, a prawą dłonią, jak za pomocą laserowego pointera, będzie mógł wskazywać na interesujące go elementy. System będzie w pełni dokumentować całą scenę zbrodni - zarówno wizualnie, jak i dźwiękowo.

Komentarz

Gdy grałem w Heavy Rain, ten gadżet bardzo przykuł moją uwagę i pomagał w dokonywaniu analizy miejsca zbrodni. Dlatego myślę, że te holenderskie gogle rodem z gry Heavy Rain czy też filmu Raport mniejszości faktycznie może okazać się przydatną pomocą w pracy policji.

Jak myślicie - czy gogle z rozszerzoną rzeczywistością mają przyszłość w policji?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: