Gogle VR od Apple już w przyszłym roku?

Amerykańska firma pracuje nad nowym produktem.

Gogle VR od Apple już w przyszłym roku?

Fot. Maclife.de

Dziennikarz Mark Gurman - znany z przecieków dotyczących marki Apple - opublikował informację o pracach amerykańskiej marki nad okularami do wirtualnej rzeczywistości. Według autora nowe urządzenie zostało niedawno zaprezentowane przed zarządem firmy.

W spotkaniu rady nadzorczej uczestniczyło ośmiu niezależnych dyrektorów oraz dyrektor generalny Apple - Tim Cook. Według Gurmana pierwszy pokaz nowego urządzenia może nastąpić nawet w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Dziennikarz argumentuje swoje przewidywania intensywnym rozwojem oprogramowania rOS, na którym miałyby zostać oparte okulary do VR.

Zobacz również:

  • iPhone 15 - modele, cena, specyfikacja techniczna, ciekawostki [21.03.2023]
  • iPhone'y nie będą żyć wiecznie. Apple szykuje dla nas coś zupełnie nowego

Jeśli przeciek okaże się prawdą, zapowiadane urządzenie będzie pierwszym zupełnie nowym produktem Apple od premiery Apple Watchy.

Od autora:

Firma z Cupertino znana jest z wypuszczania przemyślanych produktów, które w momencie pojawienia się na rynku spełniają oczekiwania swoich użytkowników. Wydaje się, że okulary do wirtualnej rzeczywistości są technologią nieco zapomnianą przez największe mobile marki, jednak Apple jest w stanie to zmienić. Premiera gogli opartych na rOS ma może okazać się przełomowa nie tyle dla samej firmy, co dla postępów związanych z technologią wirtualnej rzeczywistości.