GoldenLine: oceń swojego pracodawcę

Użytkownicy serwisu społecznościowego GoldenLine mogą zasięgać opinii pracowników na temat firm, w których chcieliby pracować. Jest to możliwe dzięki nowym profilom pracodawców, które zawierają funkcję oceniania.

Zmienione profile firmowe w GoldenLine pozwalają użytkownikowi na wystawienie oceny swojemu obecnemu lub byłemu pracodawcy. Jest to odpowiedź na raport Employer Branding Institute pt. Kandydaci 2.0, pokazujący że młodzi ludzie poszukujący pracy za najbardziej wiarygodne uznają informacje pochodzące od znajomych, a także byłych i obecnych pracowników. Według badań, ponad trzy czwarte z nich odrzuciłoby ofertę pracodawcy, który nie cieszy się dobrą opinią.

GoldenLine zabezpieczył pracodawców przed komentarzami o niskim poziomie merytorycznym. Przed publikacją muszą one zostać zaakceptowane przez moderatora. Istnieje też wymóg w postaci sześciomiesięcznego stażu użytkownika w serwisie i umieszczenia w wirtualnym CV ocenianego przedsiębiorstwa. Warunkiem publikacji opinii jest również jej wyważona forma i treść.

Zobacz również:

  • Twitter się sypie. Musk wystraszył pracowników

Co ciekawe, pierwsze profile firm zostały utworzone automatycznie. To pracownicy, który posiadają pracodawcę w swoim CV, mogą uzupełniać jego stronę o pewne informacje (np. adres, logotyp). Opisywane przedsiębiorstwo może wykupić taki profil, czyniąc go swoją oficjalną stroną w GoldenLine. Pozwala to na modyfikację informacji w profilu, lecz nie ma wpływu na zamieszczane przez pracowników komentarze.

Jako przykład: profil firmy GoldenLine.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: