Google: 1,3 mln aktywacji Androida dziennie

Eric Schmidt poinformował z dumą, że obecnie codziennie aktywowanych jest aż 1,3 miliona urządzeń pracujących pod kontrolą systemu Google Android.


Według najnowszych danych przedstawionych przez Erica Schmidta dzienna liczba aktywacji urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Google'a osiągnęła wartość 1,3 miliona. Dla porównania w czerwcu wynosiła 900 tysięcy, natomiast w grudniu poprzedniego roku - 700 tysięcy.

Mamy więc tutaj do czynienia z bardzo dynamicznym wzrostem, gdyż w zaledwie osiem miesięcy liczba dziennych aktywacji została prawie podwojona. Schmidt przyznał ponadto, że obecnie pod kontrolą Androida pracuje na świecie 500 milionów urządzeń, wśród których lwią część stanowią z pewnością smartfony.

Dane te są nieco podkręcone?

Wydaje się, że tak. Google nie podaje bowiem, ile wśród wspomnianych aktywacji związanych było z ponowną instalacją systemu.

Nie tylko tablety i smartfony

Mówiąc o "urządzaniach z Androidem" większość z nas ma prawdopodobnie na myśli wyłącznie smartfony i tablety. Na rynku dostępne są jednak przecież również inne "androidowe" gadżety takie jak np. inteligentne zegarki, odtwarzacze MP3, czy aparaty fotograficzne. Szkoda więc, że Google nie podaje informacji o ilości aktywacji na poszczególnych urządzeniach.

Co z fragmentacją?

Najświeższe dane dotyczące fragmentacji Androida znajdziecie w artykule Google Android 4.0 wciąż "rośnie". Jelly Bean też