Google+ - 20 milionów użytkowników w niecały miesiąc

Google+ przekroczył liczbę 20 milionów użytkowników. Wszystko to w niespełna miesiąc. Dla porównania, Facebook nie miał w tym czasie nawet miliona zarejestrowanych.

Google

Google+ został uruchomiony 28 czerwca. W niespełna miesiąc portal osiągnął ponad 20 milionów zarejestrowanych kont. Facebook czekał na to ponad 10 miesięcy. Eksperci prognozują, że czeka nas ostra walka o palmę pierwszeństwa pomiędzy dwoma serwisami. Przypomnijmy, że nie tak dawno portal Zuckerberga, zablokował możliwość przenoszenia znajomych z FB do Google+.

Najwięcej użytkowników serwisu pochodzi z USA (5,3 mln). Na drugim miejscu, co może budzić zaskoczenie, znalazły się Indie (2,8 mln). Podium zamyka Wielka Brytania (867 tys.). Niestety zestawienie, przygotowane przez firmę badawczą comScore, nie podaje na którym miejscu znalazła się Polska. Wiadomo jednak, że nasz kraj nie jest w pierwszej dziesiątce.

Zobacz również:

  • Chrome - 4 rozszerzenia, które pomagają w skupieniu
  • Chiński łazik Yutu-2 ma zbadać dziwny obiekt

Inne ciekawe dane o Google+ mówią o tym, że 67 proc. użytkowników stanowią mężczyźni. Najwięcej zarejestrowanych jest w grupie wiekowej 25-34 (ok. 7 mln).

Dane mówiące o 20 milionach to dobry rezultat. Trzeba pamiętać, że serwis ten, w dalszym ciągu dostępny jest jedynie na zaproszenie...