Google 3D Warehouse: plug-in do Photoshopa CS3

Użytkownicy Photoshopa CS3 Extended mogą skorzystać z kolejnej wtyczki, wykorzystującej opcje obsługi grafiki 3D w aplikacji Adobe. Google 3D Warehouse umożliwia wyszukiwanie i bezpłatne pobieranie treści trójwymiarowych z internetowego repozytorium o tej samej nazwie.

Wtyczka jest darmowa, ale niestety, obecnie dostępna tylko dla posiadaczy "makowej" wersji Photoshopa CS3. Nie trzeba jej instalować - wystarczy umieścić ją na dysku twardym, w folderze w którym aplikacja przechowuje plug-iny (Applications/Adobe Photoshop CS3/Plug-Ins/File Formats). Archiwum DMG zawiera m.in. 2 pliki, Google3D.plugin i KMZ.plugin, które trzeba umieścić we wspomnianym folderze.

Dzięki wtyczce można wyszukiwać modele 3D, dostępne w magazynie online Google 3D Warehouse, z poziomu Photoshopa (menu File/Automate/Search Google for 3D Model). Wybrany model, po pobraniu i zapisaniu na dysku, zostanie przez wtyczkę skonwertowany do formatu obsługiwanego przez aplikację Adobe (KMZ, 3DS, OBJ, DAE, U3D) i otwarty jako warstwa 3D projektu.

Pobierz plik

Więcej informacji: labs.adobe.com


Zobacz również