Google Android 4.0 wciąż "rośnie". Jelly Bean też

Z najnowszych danych przedstawionych przez Google wynika, że do Androida 4.1 Jelly Bean należy 1,2% rynku. Jego starszy towarzysz - Ice Cream Sandwich - "urósł" natomiast o kolejne kilka punktów procentowych.


Zaprezentowane dane oparte zostały na liczbie urządzeń z systemem Google Android, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziły Google Play.

Android 4.1 Jelly Bean

Android 4.1 Jelly Bean został oficjalnie zaprezentowany 27 czerwca podczas konferencji Google I/O. Zgodnie z ostatnim notowaniem należy do niego obecnie 1,2% rynku, co oznacza, że w ciągu miesiąca zanotował on niewielki wzrost popularności o 0,4 punktu procentowego (oczywiście inaczej wygląda to jeżeli weźmiemy wzrost procentowy).

Co prawda Google nie podaje udziału systemu na poszczególnych urządzeniach, lecz najprawdopodobniej "rządzą" tutaj smartfon Galaxy Nexus (otrzymał aktualizację OTA 11 lipca) i tablet Nexus 7.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

W przypadku tej wersji Androida mamy do czynienia ze wzrostem udziału o 5 punktów procentowych. Oznacza to, że jest on obecnie zainstalowany na 21% "andriodowych" urządzeń.

Który Android na I miejscu?

Niestety jeszcze nie mamy zmiany lidera. W dalszym ciągu jest nim Google Android 2.3 Gingerbread (57,2%; poprzednio: 60,6%).