Google Android 4.1 dla Galaxy S III dostępny od dzisiaj. Tylko dla Polski!

Masz smartfon Galaxy S III i z niecierpliwością czekałeś na aktualizację do Androida 4.1 Jelly Bean? Samsung właśnie ją udostępnił. Pierwszym krajem, który ją otrzymał jest...Polska!

Smartfon Samsung Galaxy S III został oficjalnie zaprezentowany na początku maja. Przez wielu uznawany jest obecnie za najlepsze tego typu urządzenie na świecie, na którą to opinię nie wpłynęła ani prezentacja Nokii Lumia 920, ani premiera rynkowa Apple iPhone'a 5.

Bardzo dobrą informację dla właścicieli urządzenia przygotował właśnie Samsung, który postanowił w końcu po kilku miesiącach przygotowań udostępnić dla nich możliwość aktualizacji do najnowszej wersji systemu Google - Androida 4.1 Jelly Bean. Co najciekawsze, i tutaj prawdziwa bomba, polscy użytkownicy mogą z niej skorzystać jako pierwsi na świecie!

Aktualizację można przeprowadzić za pośrednictwem programu Samsung Kies. Pamiętać jednak należy, aby podczas tego procesu mieć naładowaną baterię przynajmniej w 50%.

Dzięki nowej wersji Androida użytkownik Galaxy S III otrzymuje do dyspozycji wiele nowych, bardzo przydatnych rozwiązań. Oto kilka z nich:

Tryb ułatwienia dla ekranu startowego - użytkownicy mają dostępne duże i czytelne widżety na ekranie głównym, które zapewniają szybki i prosty dostęp do często używanych aplikacji i kontaktów.

Tryb blokowania - to dodatkowe udogodnienie, pozwalające zablokować połączenia przychodzące, powiadomienia, alarmy i wskaźniki LED przez określony czas i tylko od wybranych lub wszystkich użytkowników.

Do funkcji kamery wideo dodano funkcję pauzy, która pozwala użytkownikom tworzyć ciągłe nagrania, jednak rejestrujące tylko pożądane momenty. Podobnie jak w zwykłej kamerze wideo, nagranie można w łatwy sposób wstrzymać i wznowić.

Użytkownicy otrzymują też unowocześnioną funkcję "Pop up play", dzięki któremu mogą oglądać wideo w dowolnej części ekranu telefonu, jednocześnie korzystając z innych aplikacji. Teraz możliwa jest także zmiana wielkości okna odtwarzacza, pauza i zamknięcie okna jednym dotknięciem.

Rozszerzona możliwość zarządzania kontami.

To nie koniec

Warto dodać, że wkrótce możliwość aktualizacji do Jelly Bean otrzymają kolejne gadżety Samsunga: Galaxy Tab 2 7.0 & 10.1, Galaxy Note 10.1, Galaxy SII, Galaxy Note, Galaxy Tab 7.0 Plus, Galaxy S Advance, Galaxy SII LTE, Galaxy Music, Galaxy Chat, Galaxy Ace 2, Galaxy Beam, Galaxy Ace Plus, Galaxy mini II i Galaxy S DUOS.

No cóż, jeżeli nie jesteś polskim użytkownikiem Galaxy S III musisz się niestety na razie obejść smakiem...