Google Android 4.1 nie dla smartfonów HTC One V i One C

Firma HTC przedstawiła kilka informacji na temat aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean. Wynika z nich m.in., że właściciele dosyć przecież młodych smartfonów HTC One V i One C nie mogą na nią liczyć.


Firma HTC poinformowała, że smartfony HTC One X i One S otrzymają możliwość aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean. W wydanym oświadczeniu podała jednak także kilka nieprzyjemnych dla części swoich klientów informacji:

"Pracujemy ciężko nad tym, aby każdy nasz produkt zapewniał dla użytkownika optymalne doświadczenia, co oznacza, że niektóre produkty pozostaną przy aktualnej wersji Androida."

"Generalnie urządzenia posiadające 512 MB pamięci RAM (lub mniej) nie otrzymają aktualizacji do Androida 4.1 Jelly Bean. Obecnie urządzenia te obejmują modele HTC One V i HTC Desire C. Jak zidentyfikujemy kolejne urządzenia, które nie dostaną aktualizacji, poinformujemy Was o tym"

To nie koniec złych wieści...

Firma HTC zasugerowała bowiem, że modele, które miały premierę przed 2012 rokiem, również mogą zostać pominięte przy aktualizacji do Androida 4.1.

"Naszym celem jest priorytetowy przegląd urządzeń wprowadzonych na rynek w 2012 roku. Dopiero później rozważymy naszą zdolność do dostarczenia aktualizacji dla urządzeń z 2011 roku" - czytamy w wydanym przez HTC oświadczeniu.

Androida 4.1 Jelly Bean - kiedy?

Wracając do wspomnianych modeli HTC One X i One S, tajwańska firma niestety nie podała informacji, kiedy otrzymają one aktualizację. Wyłumaczyła jedynie, że nie jest w stanie tego obecnie zrobić, gdyż "jest wiele aspektów w procesie tworzenia oprogramowania, które sprawiają, że trudno jest podać szczegóły na temat terminów aktualizacji".