Google Android 4.x notuje znaczny wzrost popularności. Gingerbread poniżej 50%

Firma Google przedstawiła najnowsze dane dotyczące popularności poszczególnych wersji Androida. Wynika z nich, że jego ostatnie wydania zanotowały w sumie znaczny wzrostu udziału na rynku "androidowych" urządzeń.

Dane przedstawiane przez firmę Google wyliczane są na podstawie liczby urządzeń z systemem Google Android, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziły sklep Google Play. Najnowsze jasno pokazują, że świąteczna gorączka zakupów spowodowała, iż popularność Androida 4.x w ciągu ostatniego miesiąca wzrosła o 5,1 punktu procentowego. Po rozbiciu na części składowe wygląda to następująco:

Android 4.0 (Ice Cream Sandwich): 29,1% (miesiąc temu: 27,5%)

Android 4.1/4.2 (Jelly Bean): 10,2% (miesiąc temu: 6,7%)

Kto rządzi?

Tutaj nie ma zmian. Na pozycji lidera z wynikiem 47,6% pozostał Android Gingerbread. Warto jednak zaznaczyć, że po raz pierwszy od bardzo dawna jego udział w rynku "androidowych" tabletów/smartfonów spadł poniżej 50%.

_______________

Dane te pokazują, że jest lepiej. W sumie nie ma jednak co popadać w wielki optymizm, gdyż patrząc z drugiej strony ponad 60% urządzeń wciąż przecież pracuje pod kontrolą leciwego Androida w wersjach starszych niż 4.0.