Google Android ICS i Jelly Bean notują słaby wzrost popularności

Z ostatnich danych przedstawionych przez Google wynika, że dział w rynku systemów Android Jelly Bean i Ice Cream Sandwich niewiele się zwiększył.


Dane przedstawione prze Google oparte zostały na liczbie urządzeń z systemem Google Android, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni odwiedziły Google Play.

Android 4.1 Jelly Bean

Do zaprezentowanego kilka miesięcy temu najnowszego systemu Google należy obecnie 1,8% rynku, co oznacza, że zanotował on w porównaniu do poprzedniego miesiąca niewielki wzrost popularności wynoszący 0,6 punktu procentowego (oczywiście inaczej wygląda to jeżeli weźmiemy wzrost procentowy). Warto jednakże zaznaczyć, że wkrótce powinniśmy być świadkami większej dynamiki wzrostu, gdyż firmy HTC i Samsung zapowiedziały udostępnienie w tym miesiącu aktualizacji do Jelly Bean, a ponadto na rynku zagoszczą takie smartfony jak Galaxy Note II i One X+.

Android 4.0 Ice Cream Sandwich

W poprzednim badaniu "kanapkowa" wersja Androida zanotowała wzrost popularności o 5 punktów procentowych. W obecnym co prawda tendencja ta dalej została utrzymana, lecz nie jest ona już tak dynamiczna, gdyż wynosi niespełna 3 punkty procentowe (wzrost do 23,7%).

Lider

Tutaj nie ma zmian i nie powinniśmy być ich świadkami w najbliższym czasie. Od miesięcy zdecydowanym liderem pozostaje Android Gingerbread, którego udział, co oczywiste, jednak nieco zmalał (z 57,5% do 55,8%).