Google Android L: na castingu pojawiło się nawet ciastko Oreo

Android L nadchodzi. Jak się jednak będzie docelowo nazywał? Firma Google opublikowała nagranie z castingu...

Zwolennicy systemu Android mają nadzieję, że dzisiaj firma Google zaprezentuje oficjalnie system Android L. Poznaliśmy już nieco jego możliwości, lecz niestety wielką tajemnicą pozostaje wciąż jaką nazwę dla swojego najnowszego oprogramowania wybierze internetowy gigant.

Do tej pory nazwy kodowe kolejnych wersji systemu Android nawiązywały do różnych słodyczy. Dodatkowo każda kolejna zaczynała się od następnej litery alfabetu. Biorąc pod uwagę fakt, że ostatni Android dzięki partnerstwu z Nestle nazywał się KitKat, kolejny powinien nosić nazwę zaczynającą się od litery "L".

W pojawiających się od dawna spekulacjach na ten temat najczęściej chyba pojawiają się nazwy Lollipop i Lion. Kandydatów jest jednak znacznie więcej, natomiast najmłodszy z nich to Licorice, czyli Lukrecja. Zabawę w odgadnięcie zwycięzcy rozpoczęła też właśnie firma Google, która przygotowała następujący półminutowy filmik w zabawny sposób prezentujący "słodziutki" casting:

Jak widzicie, pewności co do wybranej nazwy dalej niestety nie mamy. Wiemy jednak na pewno, że kolejny Android będzie oznaczony numerem 5.0. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dwa interesujące elementy:

- na castingu pojawiło się ciasteczko...Oreo

- na castingu zabrakło faworyta, czyli Lollipop...