Google Android Market zwiększa "wagowy" limit dla aplikacji do 4 GB

Firma Google przygotowała przyjemną niespodziankę dla użytkowników sklepu Android Market. Od teraz będą się mogły w nim bowiem pojawiać większe aplikacje.

Android Market z większym limitem dotyczącym wielkości aplikacji

Oferta sklepu Google Android Market rośnie w szybkim tempie, co potwierdzają ostatnie dane zaprezentowane pod koniec lutego. Wynika z nich, że znalazło się w nim już ponad 450 tysięcy aplikacji, który to wynik pozwolił platformie Google zbliżyć się do sklepu App Store.

Dzisiaj Google przygotowało bardzo przyjemną niespodziankę zarówno dla właścicieli smartfonów/tabletów pracujących pod kontrolą systemu Android, jak i deweloperów. Zwiększyło bowiem limit dotyczący wielkości aplikacji, które można umieszczać w sklepie z 50 MB aż do 4 GB!

Zobacz również:

  • W co zagrać na słabym komputerze - najlepsze gry z niskimi wymaganiami
  • Bing z SI wkracza do Chrome i Safari

Dla deweloperów przynosi to oczywiste korzyści. Co oznacza jednak dla nas? Znacznie większą przejrzystość, gdyż decydując się na pobranie np. obszernej gry będziemy od razu wiedzieli ile ona w rzeczywistości "waży". Do tej pory w przypadku tego typu pozycji wyglądało to tak, że po jej ściągnięciu i zainstalowaniu "dociągana" była kolejna porcja niezbędnych dodatkowych składników.

Co więcej, rozwiązany został również problem ze zwrotem aplikacji, na co mieliśmy 15 minut czasu od jej pobrania. W przypadku wspomnianych aplikacji pobierających dodatkowe składniki mogliśmy bowiem po prostu nie zdążyć tego zrobić.

Warto też na koniec dodać, że limit na poziomie 4 GB nie oznacza jednak, że można będzie pobrać tak wielki plik. Pobierane dane będą bowiem podzielone na dwa osobne archiwa, z których każde może "ważyć" maksymalnie 2 GB.

_______________

No, nareszcie:)


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: