Google Android: Polska chyba też zasługuje na tanie smartfony z systemem Lollipop

Firma Google rozszerzyła zasięg programu Android One na kolejny kraj. Tym razem szykuje nowe smartfony z Androidem 5.1 "na pokładzie".

Android One to świetny projekt Google, który zakłada dostarczenie taniutkich smartfonów dla mieszkańców krajów rozwijających się. Na liście tej znajdowały się do tej pory Indie, Indonezja, Bangladesz, Sri Lanka i Nepal, natomiast obecnie dołączyły do niej Filipiny. Internetowy gigant zapowiedział, że udostępni mieszkańcom tego kraju dwa nowe modele smartfonów: Cherry One i MyPhone Uno.

Google Android: Polska chyba też zasługuje na tanie smartfony z systemem Lollipop

Cherry One i MyPhone Uno

Ich specyfikacja nie odbiega od wcześniej dostępnych modeli:

- 4,5-calowy wyświetlacz LCD o rozdzielczości 854 x 480 pikseli

- czterordzeniowy układ MediaTek MT6582 SoC

- 1 GB of RAM

- 4 GB wewnętrznej pamięci (8 GB dla Cherry)

- slot microSD

- Dual SIM

- aparaty 2 i 5 MP

Najważniejsze jednak, że urządzenia będą pracowały pod kontrolą systemu Androidz 5.1 Lollipop oraz, jak przystało na założenia projektu Android One, otrzymywać mają regularnie aktualizacje do nowszych wersji "robocika" nawet przez najbliższe dwa lata.

Zobacz również:

  • Niezwykle ciekawy Pixel 5a w drodze. Szkoda, że nie pojawi się w Polsce
  • Android 11 - lista telefonów do aktualizacji [18.10.2021]
  • Nie popełnij tego błędu! AirPods 3 nie są opłacalnym wyborem

Co z Polską?

Cóż, Polska według wskaźnika rozwoju społecznego klasyfikuje się wśród państw bardzo wysoko rozwiniętych. Kraje, które objął do tej pory projekt Android One to kraje słabo i średnio rozwinięte, więc dzieli nas znaczny dystans. Z drugiej jednak strony, biorąc pod uwagę zatrważające rozwarstwienie poziomu życia Polaków (ocenianie stanu portfela Polaków w oparciu o dane GUS dotyczące średniej płacy nie jest zbyt sensowne) uważam, że program Android One mógłby odnieść u nas wielki sukces.