Google Android aktywowany codziennie na ponad 900 tys. urządzeń

Przenośne urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Google Android zdominowały świat. Potwierdzają to najnowsze dane przedstawione przez Andy'ego Rubina, z których wynika, że obecnie aktywuje się ich codziennie aż 900 tysięcy.

Nazywany "ojcem" Androida Andy Rubin poinformował za pośrednictwem Twittera, że dzienna liczba aktywacji urządzeń pracujących pod kontrolą mobilnego systemu Google'a (oczywiście mowa tutaj przede wszystkim o smartfonach, gdyż tablety nie radzą sobie aż tak dobrze przegrywając konfrontację z Apple iPadem) przekroczyła już wartość 900 tysięcy.

Dla przypomnienia, w grudniu 2011 roku Rubin informował o 700 tysiącach "androidowych" aktywacji, natomiast w lutym tego roku podczas targów Mobile World Congress o 850 tysiącach. Jeżeli więc to dynamiczne tempo wzrostu popularności urządzeń z systemem Android na pokładzie wciąż zostanie utrzymane, jeszcze w tym roku firma Google będzie mogła zorganizować huczną imprezę z okazji przekroczenia magicznej bariery miliona aktywacji dziennie.

Zobacz również:

  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.03.2023]
  • Jeden z najciekawszych średniopółkowców Samsunga nie otrzyma kolejnej dużej aktualizacji systemu

Andy Rubin zostaje

Warto dodać, że Andy Rubin zaprzeczył też spekulacjom dotyczącym jego odejścia z firmy Google do startupu noszącego nazwę Cloudcar.