Google Android: ponad 700 000 aktywacji dziennie. iOS tuż tuż

Andy Rubin, wiceszef działu mobilnego w firmie Google poinformował z dumą, że obecnie codziennie aktywowanych jest ponad 700 tysięcy nowych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.


Mobilny system Google'a, czyli Android, rządzi na rynku smartfonów oraz próbuje dogonić Apple na rynku tabletów.

Potwierdzają to najnowsze dane przedstawione przez wiceszefa działu mobilnego Google, Andy'ego Rubina. Wynika z nich, że obecnie codziennie aktywowanych jest ponad 700 tysięcy nowych urządzeń pracujących pod kontrolą Androida.

Warto przypomnieć, że liczba ta rośnie w zastraszającym tempie: w maju wynosiła 400 tysięcy, natomiast w lipcu - 550 tysięcy.

1,2,3...to ile ich już jest?

Całkowita liczba "androidowych" urządzeń sprzedanych do tej pory na świecie przekroczyła 200 milionów. Jest ona co prawda o 50 milionów niższa od liczby urządzeń korzystających z iOS, lecz to raczej tylko kwestia czasu, gdy "zielony robocik" dogoni i "nadgryzie jabłko" z drugiej strony.

Własne smartfony i tablety. Inni producenci są zaniepokojeni

Interesujący dla Androida będzie przyszły rok. Z jednej strony powinniśmy być na jego początku świadkami prawdziwego wysypu smartfonów/tabletów pracujących pod kontrola najnowszej wersji systemu - Ice Cream Sandwich. Z drugiej jednak finalizowany przez Google zakup Motorola Mobility oraz plany wprowadzenia na rynek własnego tabletu z pewnością niepokoją producentów sprzętu. Może więc się tak stać (do czego nawołuje już od jakiegoś czasu szef Samsunga), że zaczną oni poważniej myśleć o stworzeniu własnych systemów.

_____

Podane "osiągi" są naprawdę imponujące. Ja jednak dalej nie mogę wyjść z podziwu dla Apple. Jak to jest bowiem możliwe, że dopiero koalicja "androidowych" producentów była w stanie powalczyć z firmą z Cupertino, która przecież oferuje w zasadzie niewiele różnych mobilnych urządzeń.