Google Apps od teraz płatne dla wszystkich firm

Zgodnie z nową polityką Google firmy zatrudniające 10 osób (i mniej) będą musiały, podobnie jak większe przedsiębiorstwa, wnosić opłatę w wysokości 4 euro miesięcznie za możliwość korzystania z aplikacji internetowych.

Firma Google postanowiła poszukać nowych źródeł dochodów poprzez wprowadzenie subskrypcji (4 euro miesięcznie) dla firm zatrudniających 10 (i mnie) osób, które chciałyby korzystać z narzędzi internetowych zawierających e-mail, arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu i program do prowadzenia prezentacji graficznych.

Internetowy gigant przekonuje, że ruch ten pozwoli mu skupić się na jakości produktów skierowanych dla użytkownika biznesowego.

"Gdy uruchomiliśmy wersję "premium business" zachowaliśmy bezpłatną wersję podstawową. Zarówno firmy, jak i osoby prywatne zdecydowały się z niej korzystać. Czas pokazał jednak, że w praktyce zapewniane przez nie możliwości nie są odpowiednie dla każdej grupy. Przedsiębiorcy szybko pozbyli się wersji podstawowej, gdyż chcieli skorzystać z takich rzeczy, jak wsparcie 24/7, czy większa skrzynka odbiorcza." - powiedział Clay Bavor, szef działu odpowiedzialnego za rozwijanie Google Apps.

Podsumowując, obecnie mamy więc jedną wersję Google Apps dla biznesu. Google nie przyjmuje już nowych rejestracji do bezpłatnej wersji pakietu. Chcąc więc założyć nowe konto firmowe musimy się liczyć z miesięcznymi opłatami. Oczywiście powstaje pytanie, co z istniejącymi darmowymi kontami?

"Jeśli masz już wersję bezpłatną, możesz nadal z niej korzystać za darmo. Ta zmiana nie ma wpływu na obecnych użytkowników wersji bezpłatnej." - czytamy w informacji prasowej Google.

Więcej: oficjalny blog Google