Google Assistant: mocna odpowiedź Google na Apple Siri

Google prowadzi już zaawansowane prace nad usługą Google Assistant - wynika z doniesień serwisu TechCrunch. Ma to być konkurencyjne rozwiązanie dla głosowego asystenta Apple Siri, który miał chyba największy wpływ na dobry wynik sprzedaży smartfona iPhone 4S.

Stoisko Google na targach MWC 2012

Apple Siri to rozwiązanie stanowiące najciekawszy element odświeżonego iPhone'a 4, który został zaprezentowany w październiku poprzedniego roku. Dzięki temu wirtualnemu asystentowi użytkownik ma możliwość głosowej współpracy z iPhone'em pozwalającej na zaplanowanie różnych zadań lub zasięgnięcie informacji (np. na temat przewidywanej pogody).

To przede wszystkim ten program spowodował, że fanboy'ie Apple kupili miliony smartfonów iPhone 4S, które tak naprawdę nie zapewniały wielkiej zmiany w stosunku do swojego poprzednika.

Rozwiązania takie jak Siri to przyszłość mobilnego rynku, o czym z pewnością wie również firma Google. Serwis TechCrunch twierdzi, że prowadzi ona już obecnie zaawansowane prace nad konkurencyjną technologią o nazwie Google Assistant (wcześniej mówiło się o projekcie "Majel"), która ma przewyższać możliwościami produkt Apple.

Google Assistant w przeciwieństwie do Siri nie będzie osobną aplikacją i będzie otwarty, co pozwalać ma programistom na integrowanie go z dowolnymi programami. Ponadto w dużej mierze korzystać ma z warstwy personalizacji danych, która opierać się będzie na informacjach pozyskanych z innych usług Google (np. Google +).

Google musi się naprawdę postarać

Google pracując nad usługą Google Assistant musi wspiąć się na wyżyny swoich możliwości i stworzyć rozwiązanie, które faktycznie znacznie będzie przewyższało możliwościami Siri. Pamiętać bowiem tutaj należy, że produkt Apple jest na razie w fazie beta i prawdopodobnie pokaże swoje udoskonalone oblicze wraz z premierą iPhone'a 5 (zostanie on prawdopodobnie zaprezentowany tej jesieni).

Kiedy?

Według serwisu TechCrunch Google zamierza udostępnić usługę Google Assistant w czwartym kwartale tego roku. Być może więc pojawi się ona wraz z systemem Android 5.0 Jelly Bean.

___________________

Świetnie! Trzymam kciuki za rozwiązanie Google.