Google Chrome 1.0 coraz bliżej... już jest!

Według najnowszych informacji, pochodzących prosto z firmy Google, finalna wersja przeglądarki Chrome trafi na rynek szybciej niż można się było tego spodziewać.

Wiadomość o zbliżającej się premierze finalnej wersji przeglądarki Chrome została przekazana przez Marissę Mayer, wiceprezes firmy Google. W wywiadze dla Le Web powiedziała ona, że Google Chrome wychodzi z fazy beta i stabilnej wersji produktu można spodziewać się na początku przyszłego roku. Potwierdziła tym samym słowa innego przedstawiciela zarządu firmy. Sundar Pichai, wiceprezes Google, w rozmowie z dziennikarzem The Times zapowiadał bowiem, że przeglądarka trafi na rynek już w styczniu 2009 roku. Będzie prawdopodobnie dołączana również do nowych komputerów. Początkowo Internauci uzyskają dostęp do finalnej wersji dla systemu Windows. Edycje przeznaczone dla systemów Mac i Linux powinny zostać opublikowane w pierwszej połowie 2009 roku.

Pierwsza wersja testowa Chrome'a została wydana we wrześniu br. i szybko zyskała popularność wśród Internautów na całym świecie, odbierając m.in. 1 % rynku Firefoksowi.

Aktualizacja: 11 grudnia 2008 19:39

Zapowiadaliśmy, że Google Chrome 1.0 trafi na rynek szybciej niż można się tego było spodziewać. I tak się w istocie stało. Firma Google poinformowała, że zdejmuje z przeglądarki Google Chrome etykietę beta. Program w wersji 1.0 można już pobierać z oficjalnego serwisu przeglądarki.

Przeglądarka Google Chrome 1.0 jest już dostępna

Przeglądarka Google Chrome 1.0 jest już dostępna

Wkrótce opublikujemy artykuł poświęcony temu wydarzeniu. Dodatkowe informacje na temat programu można znaleźć na oficjalnym blogu Google.