Google Chrome 23: nawet o 25% dłuższy czas pracy na baterii

Firma Google wydała nową wersję przeglądarki Chrome. Czego możemy po niej oczekiwać? M.in. rozwiązania znacząco wpływającego na wydłużenie czasu pracy komputera na baterii.

Najnowsza przeglądarka Chrome o numerze 23 cechuje się przede wszystkim tym, że w systemie Windows podczas dekodowania filmów wideo zaprzęga do pracy GPU zamiast CPU. Google podkreśla, że takie rozwiązanie bardzo pozytywnie wpływa na zużycie energii.

"W naszych testach bateria pracowała dłużej o 25%, gdy akceleracja GPU wspomagająca dekodowanie filmów wideo była włączona. Teraz użytkownicy Chrome pod Windows doświadczą dłuższej żywotności baterii, więc nie zostaną odcięci oglądając swój ulubiony film z YouTube" - czytamy na blogu Google.

Nowy Chrome oferuje ponadto m.in. możliwość włączenia funkcji Do Not Track (Nie śledź mnie; pomaga w ochronie prywatności użytkowników) oraz kliknięcia w ikonę znajdująca się przed adresem i ustalenia do czego dana witryna może mieć dostęp (geolokalizacja, wiadomości Pop-up, kamera, mikrofon). W zakresie poprawy bezpieczeństwa doczekał się natomiast załatania 14 luk, z których pięć stwarzało wysokie zagrożenie.

Przeglądarka Google Chrome powinna się zaktualizować automatycznie. Jeżeli jej nie masz, możesz ją pobrać tutaj.