Google Chrome - 5 powodów, dla których warto korzystać z tej przeglądarki

Google Chrome (Według StatCounter) pokonał już w Firefoksa Wielkiej Brytanii i stał się tam drugą najpopularniejszą przeglądarką (pierwszy jest wciąż IE). Wygląda na to, że niedługo Chrome dokona tej samej sztuki w skali całego świata. Dlaczego Chrome jest tak popularny i dlaczego warto go używać?

Google Chrome

Oto top 5 powodów, dla których należy używać Google Chrome.

1. Piaskownica w Chrome

Dzięki funkcji sandbox (piaskownica) poszczególne zakładki nie wpływają na pozostałe, gdyż każda z nich jest uruchamiana jako oddzielny proces - każda otwarta zakładka działa jak oddzielny program. To zabezpiecza przed instalacją szkodliwego oprogramowania.

Zobacz również:

  • Najlepsze rozszerzenia VPN dla Google Chrome
  • Sprawdź najlepsze darmowe oraz przecenione aplikacje na smartfony z Androidem [24.05.2023]

2. Autoaktualizacja w Chrome

Nie ma programu pozbawionego błędów. Automatyczna aktualizacja przeglądarki Google Chrome pozwala szybko łatać usterki bez angażowania użytkownika.

3. Bezpieczne serfowanie w Chrome

Dzięki opcji Safe Browsing Chrome ostrzega nas, jeżeli strona, którą chcemy odwiedzić jest niebezpieczna. Potrafi to ocalić przed włamaniem na nasz komputer.

4. Szybkość w Chrome

Chrome jest szybką przeglądarką. To od samego początku była największa zaleta tej przeglądarki. Ostatnio usprawniono obsługę silnika JavaScript, na którym bazuje większość usług internetowych Google. Oznacza to, że jeżeli używamy aplikacji Google, to najlepiej wypadają one właśnie w Chrome.

5. Wszechstronność w Chrome

Przyczyną sukcesu Firefoksa była duża biblioteka rozszerzeń. Chrome uruchomił więc swój Google Web Store, z którego możemy ściągać rozszerzenia do przeglądarki Chrome. Aplikacje obsługuje się jednak znacznie wygodniej niż w Firefoksie np. po instalacji rozszerzenia nie jest wymagany restart przeglądarki, a aplikacja asContext pozwala uruchamiać i wyłączać różne grupy widżetów w naszej przeglądarce (zależnie od potrzeby).

Chrome - czy to najlepsza obecnie przeglądarka?

Sam używam Google Chrome, od kiedy pojawił się na rynku. To w mojej opinii jedyna przeglądarka, która może równać się ze znakomitą Operą - Chrome jest równie szybka, ale ma pewną przewagę nad norweską przeglądarką - znacznie lepiej obsługuje takie usługi jak Google Dokumenty.

A Wy - jakie macie zdanie o Google Chrome?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: