Google Chrome 70 wydany. Nowa wersja przeglądarki wprowadza sporo dobrych zmian

Najnowsza okrągła odsłona najpopularniejszej na świecie przeglądarki internetowej została udostępniona na wszystkie najważniejsze platformy systemowe (Windows, macOS i Linux). Wersja o numerze 70 wprowadza między innymi zmiany w zakresie bezpieczeństwa logowania i oznaczania stron bez HTTPS. To jednak nie wszystko.

Google Chrome. Fot. Pixabay

Jedną z najważniejszych zmian zaimplementowanych w Google Chrome 70 jest logowanie do przeglądarki. W ustawieniach dotyczących prywatności i bezpieczeństwa możemy wyłączyć opcję Zezwalaj na logowanie w Chrome. Dzięki temu użytkownik po uruchomieniu przeglądarki będzie mógł nadal korzystać z usług takich jak Gmail czy YouTube, bez potrzeby logowania się w samej aplikacji.

Google Chrome 70 doczekał się również zmodyfikowanych alertów o braku HTTPS na stronach internetowych. Jeśli na takiej witrynie użytkownik będzie wpisywał dane logowania pojawi się odpowiedni komunikat z ostrzeżeniem o braku szyfrowania. W systemach macOS Chrome doczekał się rozszerzenia dwuetapowej weryfikacji o mechanizm TouchID w MacBookach Pro.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja

Przeglądarka Google w najnowszej odsłonie dla Windows 10 wprowadza też wsparcie dla PWA (Progressive Web Apps), czyli stron, które możemy uruchamiać z pulpitu jak tradycyjne aplikacje zainstalowane na twardym dysku komputera.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: