Google Chrome 76 - całkowita blokada Flash, ukrywanie trybiu incognito

Planem Google na 2020 rok jest całkowite usunięcie Flash'a z Google Chrome.

Dzisiejsza aktualizacja do Google Chrome jest jedną z ważniejszych od momentu powstania przeglądarki. Wyszukiwarkowy gigant wprowadza kolejny krok do uśmiercenia technologi Flash.

Google Chrome 76 - całkowita blokada Flash, ukrywanie trybiu incognito

Źródło: macworld

Google Chrome w wersji 76 wprowadza kolejny etap w procesie całkowitej eliminacji technologii Flash. Zamiast dotychczasowego blokowania obiektów Flash i wyświetlania monitu, który należy zaakceptować, aby pokazać elementy nowa wersja w ogólnie nie będzie ładować Flash'a. Technologię tą nadal można włączyć z poziomu ustawień przeglądarki Chrome, ale witryna musi uzyskać wyraźne pozwolenie, aby otrzymać możliwość uruchomienia Flash'a.

Zobacz również:

  • Aplikacje i Gry na Androida za darmo. Promocje, obniżki, przeceny [23.07.2021]
  • Google: ciasteczka zostają w Chrome
  • Chrome - historia aktualizacji [21.07.2021]

Do końca 2020 roku Google chce całkowicie usunąć technologię Flash ze swojej przeglądarki internetowej, która jest najpopularniejszą aplikacją tego typu na świecie. Flash ma zostać usunięty zgodnie z udostępnioną mapą drogową rozwoju Chromium

Jak zauważył VentureBeat udostępnienie Google Chrome w wersji 76 przynosi również dwie dodatkowe kluczowe funkcje - prostszą instalację progresywnych aplikacji internetowych lub PWA oraz nowy sposób przeglądarki Chrome na zablokowanie zdolności stron internetowych do wykrywania, że Chrome jest w trybie incognito. Ta ostatni funkcja może pomóc w przypadku odwiedzania stron internetowych, które sprawdzają, czy użytkownik wcześniej je odwiedzał i uniemożliwiają użytkownikom przeglądanie treści bez logowania lub aktywnej subskrypcji.

Progressive Web Apps (PWA) to usługa internetowa zaprojektowana tak, aby naśladować wygląd lokalnych aplikacji. Od teraz jest ona łatwiejsza do zainstalowania, dzięki przyciskowi dostępnemu na pasku zadań. Dla użytkowników programy typu PWA wyglądają estetycznie, są szybkie oraz aktualizują się automatycznie bez konieczności odwiedzania sklepu z aplikacjami.