Google Chrome 97 beta z nową ważną funkcją

Firma ogłosiła nową wersję wyszukiwarki. Zaktualizowana została ważna funkcja.

Google właśnie wydało wersję 96 swojej przeglądarki Chrome, która teraz wygląda zgodnie z estetyką Windows 11. Wraz z wydaniem stabilnego Chrome 96, wyszukiwarkowy gigant ogłosił również Chrome 97 beta z nową funkcją prywatności. A raczej odświeżeniem już istniejącej.

Nowe menu umieszcza wszystkie dane witryn w jednym miejscu, dzięki czemu można łatwo śledzić, które witryny przechowują dane na komputerze. Obejmuje to oczywiście pliki cookie. Nowa funkcja dotycząca danych witryny znajduje się w tym samym podmenu - Ustawienia > Prywatność i bezpieczeństwo > Ustawienia witryny > Wyświetl uprawnienia i dane przechowywane w plikach.

Zobacz również:

  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?
  • Chrome - historia aktualizacji [20.11.2021]
  • macOS 12.1 jeszcze w grudniu - co z Universal Control?
Google Chrome 97 beta z nową ważną funkcją

Stara wersja (fot. gsmarena.com)

Google Chrome 97 beta z nową ważną funkcją

Nowa wersja (fot. gsmarena.com)

Wraz z wprowadzeniem nowego menu, Google pozbywa się też mechanizmów szczegółowej kontroli nad ciasteczkami i danymi witryn. Powodem do tej zmiany był fakt, że Google uważa, że może to prowadzić do niektórych błędów na stronach internetowych. Mimo to, opcje te będą nadal dostępne dla deweloperów w DevTools.

Chrome 97 beta również zawiera wsparcie dla WebTransport API i CSS media queries dla sprawdzania statusu obsługi HDR danego urządzenia.

Polecamy: Black Friday w Neonet. Najlepsze promocje i okazje

Źródło: gsmarena.com