Google Chrome Cr-48: testowy notebook

Amerykańska redakcja CIO otrzymała przesyłkę z testowym laptopem Google Chrome OS. Komputer przypomina nieco stareńkie maszyny Sun Microsystems. Eric Schmidt zapowiada, że Cr-48 powstał tylko po to, by sprawdzić działanie systemu.

Google Chrome Cr-48 to prototypowa maszyna z procesorem Intel, którą Google rozsyła wraz z Chrome OS Pilot Program.

Testowe egzemplarze trafiają do chętnych (na razie w USA), którzy zapisują się na oficjalnej stronie projektu. Co ciekawe, dystrybucja jest bezpłatna, bo Google chce jak najdokładniej sprawdzić nowy system.

Zobacz również:

Testowy komputer nie ma żadnych etykietek i nazwy marki. Nie jest też produktem finalnym. Prawdziwe chromebooki trafią na rynek w połowie roku 2011. (Przeczytaj też: Google Chrome OS - testy rozpoczęte)

Nasi koledzy z CIO szybko rozpoczęli testy sprzętu i oprogramowania. Skupili się na elementach sprzętu: baterii, portach, klawiaturze i wielkości wyświetlacza oraz ustawieniach (m.in. połączenia Wi-Fi, przeglądarki i klienta e-mail).

Cr-48 to szybki i przyjazny notebook, który umożliwia łatwe połączenie z chmurą obliczeniową. W wersji testowej, Google udostępniło łączność Wi-Fi i połączenie 3G z pomocą sieci Verizon.

Google Chrome Cr-48, Chrome OS - pierwsze testy


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: