Google Chrome OS, jak niezdobyta twierdza, oparł się wszelkim atakom hakerów

Tegoroczny konkurs Pwnium kusił hakerów ogromną pulą nagród. Wystarczyło tylko, aby przeprowadzili oni skuteczny atak na system Google Chrome OS. Okazało się jednak, że jest to ponad ich siły...

Podczas tegorocznego konkursu Pwnium Google przygotowało dla specjalistów od łamania zabezpieczeń gigantyczną pulę nagród wynoszącą dokładnie 3,14159 miliona dolarów (coś Wam mówi ta liczba?).

"Zawody Pwnium nadal nas inspirują, ponieważ najwybitniejsze umysły w dziedzinie bezpieczeństwa pokazują swoją kreatywność i umiejętności techniczne. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, kto weźmie do domu kawałek 3,14 miliona dolarów "Pi" i pomoże nam zwiększyć bezpieczeństwo Chrome'a oraz Internetu w ogóle" - powiedział przedstawiciel Google'a tuż przed zawodami.

Zobacz również:

  • Cztery rozszerzenia do Edge i Chrome, których warto używać!
  • Google Chrome z ważną aktualizacją! Ułatwia udostępnianie i drukowanie

Chrome OS jak niezdobyta forteca

Podczas zawodów uczestnicy mieli za zadanie złamać zabezpieczenia najnowszej wersji systemu Chrome OS zainstalowanego na Chromebooku Samsung Series 5 550. Aby przeprowadzić atak mogli korzystać z wszelkiego dostępnego w systemie oprogramowania, jądra oraz sterowników. Jak się okazało, nikomu ta sztuka się nie udała.

"Nie otrzymaliśmy od zawodników żadnych zwycięskich wpisów, ale niektóre z prac mogliśmy zakwalifikować jako częściowe exploity...do zobaczenia następnym razem" - pożegnało się z uczestnikami konkursu Google.