Google Chrome OS: klawiatura bez Caps Locka?

Pojawiły się doniesienia, że specjalne netbooki wyposażone w Google Chrome OS nie będą posiadały klawisza Caps Lock. W jego miejscu pojawi się klawisz Search, który będzie uruchamiał wyszukiwarkę Google.

Google Chrome OS jest pomysłem korporacji na przyszłość systemów operacyjnych. Według Google jest on przeznaczony dla osób chcących szybko, łatwo i bezpiecznie korzystać z internetu.

System ten oparty jest na rozbudowanej przeglądarce Google Chrome, a dane mają być przechowywane w chmurze.

Według doniesień, Google planuje wydać własne netbooki ze swoim skierowanym do internautów systemem operacyjnym. Co ciekawe, klawiatury tych maszyn będą różnić się nieco od tradycyjnych.

Najciekawszą zmianą będzie brak klawisza Caps Lock zastąpionego klawiszem Search, który ma otwierać wyszukiwarkę Google.

Jak widać na zdjęciu, klawisz Shift zaopatrzony jest we wskaźnik wielkich liter (caps indicator). Możliwe więc, że funkcja Caps Lock nie została całkowicie usunięta, ale zintegrowana z klawiszem Shift, który będzie w tym netbooku włączał i wyłączał wielkie litery - podobnie jak czyni to Caps Lock.

Wydaje się, że zmiana ta nie jest podyktowana chęcią usunięcia z internetu osób nadużywających CAPS LOCKA, lecz raczej chęcią umieszczenia gdzieś klawisza Search na tej małej przestrzeni.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: