Google Chrome OS - kolejne screenshoty?

W Sieci pojawiła się kolejna porcja zrzutów ekranowych (a raczej zdjęć monitora) reprezentujących rzekomo interfejs systemu operacyjnego Google'a.

Na screenshotach widoczny jest minimalistyczny interfejs systemu Chrome OS, który ma nosić oznaczenie beta 0.1.15. Uwagę zwraca pasek przypominający Mac OS X-owy Dock, na którym umieszczone zostały ikony prowadzące do różnych usług Google (przeglądarka Chrome, Gmail, YouTube, Reader, itp.).

Chociaż informacja o nich pojawiła się w licznych internetowych serwisach IT, wszyscy podchodzą do niej ze sceptycyzmem i dużą dozą ostrożności. Prawdziwości zrzutów nie udało się bowiem na razie zweryfikować.

System Google ma zostać udostępniony w drugiej połowie 2010 r. Ten open source'owy, oparty na przeglądarce Chrome, OS przeznaczony jest dla komputerów osobistych, głównie netbooków. Systemowi mają przyświecać te same cele, które Google postawiło sobie tworząc Chrome - "szybkość, prostota i bezpieczeństwo". Ma być więc szybki i lekki (powinien uruchamiać się w przeciągu kilku sekund) a jego interfejs nie może przytłaczać użytkownika.

Jeśli prezentowane zdjęcia są prawdziwe, można stwierdzić, że Google na razie postępuje zgodnie z zapowiedziami odnośnie "lekkości" interfejsu. A jakie jest wasze zdanie - czy tak będzie wyglądał Chrome OS?

Zobacz galerię