Google Chrome dla iOS rozchwytywany

Przeglądarka Google Chrome dla systemu iOS cieszy się ogromną popularnością wśród użytkowników "jabłkowych" gadżetów. Zajmuje obecnie czołową pozycję wśród najchętniej pobieranych przez nich darmowych aplikacji.


Podczas drugiego dnia konferencji I/O firma Google przygotowała wielką niespodziankę dla użytkowników gadżetów Apple udostępniając im za darmo mobilną przeglądarkę Chrome. Aplikacja, która bazuje na silniku Webkit, może pracować na iPhone'ach, iPadach i iPodach Touch korzystających z systemu iOS w wersji 4.3 lub nowszej.

Fanboy'ie chcą próbować

Jak się właśnie okazało, w zaledwie 12 godzin od wydania przeglądarka Google wskoczyła na pierwsze miejsce wśród najczęściej pobieranych darmowych aplikacji z App Store.

Problemy z wydajnością

Tak wielkie zainteresowanie przeglądarką Chrome jest zaskakujące, gdyż nie może ona przecież korzystać z silnika JavaScript Nitro. Jest więc w związku z tym (co potwierdziły już testy przeprowadzone np. przez serwis MacNN) wolniejsza od Safari.

Kolejny problem jest taki, że Chrome nie może być ustawiony jako domyślna przeglądarka.

Ach ten Android

Warto na koniec zwrócić uwagę na pewien interesujący fakt. Chodzi o to, że "jabłkowy" Chrome dostępny jest dla znacznie większej części użytkowników iOS niż "androidowy" dla właścicieli gadżetów z Androidem. Dzieje się tak dlatego, że w przypadku systemu Google wspierana jest jedynie jego wersja 4.0, do której należy zaledwie kilka procent rynku.