Google Chrome dogania Firefoksa

Google Chrome zmniejsza dystans jaki dzieli go od Firefoksa. Przeglądarce Google zaufało już ponad 18 proc. internautów. Jeśli dynamika wzrostu się utrzyma, Chrome wyprzedzi Firefoksa już w przyszłym roku.

Od awansu Chrome'a na drugą pozycję wśród popularności przeglądarek internetowych mówi się od dawna. Badania przeprowadzone przez firmę Net Applications pokazują, że przeglądarkę Google Chrome od Firefoksa dzielą już tylko 4 punkty procentowe. Z Chrome'a korzysta 18,18 proc. internautów, podczas gdy produkt Mozilli wybiera 22,14 proc. z nich. W lipcu przewaga Firefoksa wynosiła 8 punktów procentowych. Dystans zmniejszył się więc dwukrotnie.

Jeśli dynamika by się utrzymała, to już w marcu 2012 roku Chrome stałby się wiceliderem na tym polu. Jak dotąd pozycja Internet Explorera nie jest zagrożona. Przeglądarkę Microsoftu wybiera 52,64 proc. internautów na świecie. Na dalszych miejscach znaleźli się: Safari (5 proc.) oraz Opera (1,55 proc.).

Co ciekawe dane te zupełnie nie odzwierciedlają gustu naszych rodaków. Według strony Ranking.pl, ponad 45 proc. polskich internautów korzysta z Firefoksa na dalszych miejscach znaleźli się Internet Explorer (24,4 proc.), Chrome (18,57 proc.) oraz Opera (8,26 proc.).

Czy waszym zdaniem Chrome prześcignie Firefoksa? Czy przeglądarka Google ma szansę nawiązać walkę z Mozillą także na polskim rynku? Podzielcie się swoimi przewidywaniami...