Google Chrome gromadzi dane w trybie incognito! Uważaj, co przeglądasz

Google zostało pozwane za nieprawidłowe działanie trybu Incognito w przeglądarce Google Chrome. Sprawa trafi na wokandę sądu w Stanach Zjednoczonych. Czy Google faktycznie gromadzi dane użytkowników podczas przeglądania w trybie incognito?

Google to jedna z największych firm technologicznych, która wprowadza ostatnimi czasy szereg działań przeciwko nadużyciom prywatności w sieci. Wyszukiwarkowy gigant stara się to połączyć z działalnością biznesu reklamowego, który przynosi niesamowite firmie niesamowite dochody.

Tryb incognito w Google Chrome

Tryb incognito w Google Chrome

W przeglądarce Google Chrome znajdziemy opcję pozwalająca wyłączyć pliki cookies, ale nie wszyscy są przekonani o jej działaniu. Do sądu trafił właśnie pozew. Oskarżyciele twierdzą, że przeglądarka Google Chrome w trybie incognito nadal gromadzi dane użytkowników.

Tryb incgonito to popularne rozwiązanie dostępne w najpopularniejszych przeglądarkach, które pozwala na stworzenie nowej sesji przeglądania, podczas której dane nie są zapisywane. Przeglądarka nie gromadzi historii, plików cookies ani danych wprowadzonych przez użytkownika. To właśnie ta funkcja stała się przedmiotem najnowszego pozwu sądowego.

Lucy Koh - sędzia znany z prowadzenia sprawy o naruszenie patentów firm Apple i Samsung przekazał, że Google będzie musiało zmierzyć się z pozwem sądowym. Sprawa finalnie trafi na wokandę.

Pozew zakłada, że Google gromadzi dane przeglądania w trybie incognito, które powiązane są z reklamami i analizami stron.

Google wydało oficjalną informację prasową. Firma stanowczo zaprzecza gromadzeniu jakichkolwiek danych podczas korzystania z przeglądarki Google Chrome w trybie incognito. Przedstawiciele firmy będą się od niego odwoływać. Wartość pozwu to co najmniej 5 miliardów dolarów.

Sprawdź najlepsze rozszerzenia do Google Chrome.

Źródło: slashgear.com